Podział punktów w Strzegomiu

Junior Paweł Pytel (po prawej) w tym sezonie zdobył już dwa gole.

Karkonosze Jelenia Góra zremisowały 2:2 w wyjazdowym meczu 8. kolejki IV ligi z AKS-em Strzegom. Podopieczni Marka Siatraka długo prowadzili, ale nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy. W 14. minucie gola zdobył Adam Wasilewski. Do przerwy wynik nie zmienił się, chociaż biało-niebiescy kilka razy zagrozili bramce rywala i byli bliscy wyrównania. Co nie udało się przed, udało się po przerwie. W 55. minucie Bartosz Poszelężny doprowadził do remisu a dziesięć minut później prowadzenie Karkonoszom dał Paweł Pytel. Był to bardzo dobry okres gry zawodników Marka Siatraka. Dominowali na boisku i stwarzali sytuacje bramkowe. Gospodarze jednak zdołali się podnieść. Na 6 minut przed końcem do wyrównania doprowadził rezerwowy Maciej Nitarski.

Patrząc na ostatnie wyniki Karkonoszy (przegrana z Lotnikiem w lidze i Stellą w Pucharze Polski), remis wywalczony w Strzegomiu nie jest złym wynikiem. Co cieszy, jeleniogórzanie podjęli walkę, a przede wszystkim przypomnieli sobie, jak zdobywa się bramki.

AKS Strzegom – Karkonosze Jelenia Góra 2:2 (1:0)
bramki: A. Wasilewski, Nitarski oraz Poszelężny, Pytel
Karkonosze: Bursacki – Siatrak, Cichoń, Firlej, Denis, Kuźniewski, Pytel, Poszelężny, Lekszycki, Gogolashvili, Piechuta.