Pogrom KPR-u na początek

Drużyna z Jeleniej Góry przegrała wysoko z mistrzyniami Polski, MKS-em Selgros Lublin w inauguracyjnym meczu PGNiG Superligi Kobiet.

Co prawda przegrana z mistrzem Polski wstydu nie przynosi, bo każdy inny wynik przyjęto by w Jeleniej Górze jako miłą niespodziankę, martwią jednak jej rozmiary. Jeleniogórzanki zaczęły obiecująco, po 8. minutach prowadziły nawet 4:2, dzielnie trzymały się do 12. minuty, kiedy to było po 5. Później lublinianki zdobyły 5 bramek z rzędu i do końca pierwszej połowy utrzymywały, a nawet powiększyły przewagę. W drugiej całkowicie kontrolowały przebieg gry, systematycznie odjeżdżając podopiecznym Michała Pastuszki.

KPR Jelenia Góra – MKS Selgros Lublin 24:38 (9:16)
KPR: Kozłowska, Ścigała – M. Mączka 9, Bader 5, Buklarewicz 3, Dąbrowska 2, Wiertelak 2, A. Mączka 1, Michalak 1, Grobelska 1, Uzar, Oreszczuk, Jasińska.