Policjant na medal (srebrny)

Policjant z Lubania został indywidualnym wicemistrzem Polski w tenisie stołowym i wicemistrzem drużynowym z reprezentacją Dolnego Śląska. Wicemistrz małej rakiety, to podkomisarz Dariusz Butrym. W zawodach Lubartów 2017 wystartowało 53 policjantów z całego kraju.

W rywalizacji drużynowej zespół reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu (z podkomisarzem Butrymem) zajął drugie miejsce. Zwycięzcami została reprezentacja KWP w Bydgoszczy, a na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci KWP w Krakowie. W klasyfikacji indywidualnej podkom. Dariusz Butrym uplasował się na drugim miejscu (W kategorii powyżej 40 lat) zdobywając srebrny medal. Wygrał Robert Wróbel z KWP w Rzeszowie, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Mularczyk z KWP we Wrocławiu.

Mistrzostwa rozgrywane w Lubartowie objęte były honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.