Porażka KPR-u w Pucharze Polski

Prezentując wyborną formę i dyspozycję obrońca krajowego trofeum gdyński Vistal rozgromił jeleniogórski zespół 39:21 w 1/8 finału tegorocznej edycji Pucharu Polski kobiet. Dopiero w tej fazie do rozgrywek dołączyły drużyny z PGNiG Superligi kobiet.

Losy końcowego wyniku i awansu do kolejnej rundy rozstrzygnęły się już do przerwy (22:7). Pierwszego gola dla KPR-u z rzutu karnego Joanna Załoga (razem 5 trafień), zdobyła dopiero w 9. minucie. Po przerwie mecz był bardziej wyrównany (17:14). Jeleniogórzanki skuteczniej zagrały w obronie. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Pawłowi Tetelewskiemu na rotowanie składem. Pucharowe bramki zapisano na konto aż dwunastu szczypiornistek Vistalu. Najskuteczniejsza z nich Monika Kobylińska dziewięć razy pokonała przyjezdne bramkarki. W osłabionej ekipie z Gdyni, która wyszła na boisko już następnego dnia po ligowym meczu z chorzowskim Ruchem, zabrakło Aleksandry Zych i Kingi Gutkowskiej.

Cztery gole dla KPR-u strzeliła rezerwowa Karolina Kanicka, po trzy Aleksandra Tomczyk i Dominika Grobelska, dwa Anna Mączka, po jednym Oktawia Bielecka, Ewa Nowicka, Tetiana Bilenia i Aleksandra Oreszczuk.