Porażka Olimpii po pudłach w „karniakach”

Piłkarzom z Kowar nie udała się inauguracja rundy wiosennej (rewanżowej) trzeciej ligi. Na własnym boisku zespół Olimpii przegrał w sobotnie popołudnie (18 marca), 0:2 (0:1) z BTL Stalą Brzeg.

Przyjezdna ekipa to również beniaminek, jednak po rewelacyjnej rundzie jesiennej mogła pochwalić się trzecim miejscem w tabeli grupy trzeciej (8 zwycięstw, 5 remisów i tylko 4 porażki). Pierwsza konfrontacja Olimpii ze Stalą zakończyła się podziałem ligowych punktów (3:3). Tym razem nie było powtórki. Futboliści z Brzegu wygrali po bramkach Kamila Zalewskiego w 20. minucie i Marcina Nowackiego w 75. minucie. Nie sprawdziły się sportowe prognozy nowego prezesa Olimpii Artura Wrony, który stawiał na wynik remisowy. Podopieczni trenera Ołeksija Tiereszczenki zmarnowali dwa rzuty karne i na własne życzenie stracili ważny punkt. Z 11 metrów piłki w bramce Kacpra Majchrowskiego nie potrafili umieścić Mateusz Baszak i Jevgenijs Kosmacovs.

W drużynie Olimpii zabrakło trzech czołowych graczy Mateuszów: Jarosa i Zatylnego oraz Dariusza Malarowskiego. W najbliższej, 19. kolejce III ligi kowarscy piłkarze znów powalczą przed własną publicznością. W sobotę, 25 marca o godzinie 15 ich przeciwnikiem będzie Ślęza Wrocław.