Powodzianie z Lwówka otrzymali zasiłki

Sierpniowa powódź, która nie ominęła gminy Lwówek Śląski spowodowała straty na 5mln 400 tys. zł! Woda zalała blisko 70 domów, magistrat otrzymał 270 tys. zł z rezerw budżetu państwa na wypłatę doraźnej pomocy dla powodzian. Poszkodowani otrzymali też pomoc materialną.

W regionie lwóweckim najbardziej ucierpieli mieszkańcy Zbylutowa i Chmielna. To właśnie tam zalało najwięcej domów. Powódź dała o sobie znać w tych dwóch miejscowościach dwa dni z rzędu. Najstarsi mieszkańcy wspominali wówczas, że ostatni raz mieli ponad metr wody w domu w czasie powodzi w 1981 roku, która nawiedziła ich tereny.

Urzędnicy z Lwówka Śląskiego oszacowali już straty. Każdy dom, który zalany był wodą został sfotografowany i została sporządzona odpowiednia dokumentacja przez komisję, powołaną do szacowania strat. Na tej podstawie już kilka dni po powodzi, na konto bankowe lwóweckiego urzędu przelana została kwota w wysokości 270 tysięcy złotych.

- Rozpoczęliśmy już wypłaty pieniędzy dla poszkodowanych. Powodzianie otrzymali też pomoc materialną w postaci środków chemicznych, odzieży i mebli – mówi Ireneusz Maciejczyk z-ca burmistrza Lwówka Śląskiego.

Pełne ręce pracy miały wszystkie służby ratunkowe, które podczas powodzi działały na terenie Lwówka Śląskiego 24 godziny na dobę. Koszty pracy służb ratunkowych wyniosły około 70 tysięcy złotych.
 

Komentarze (5)

:) ...byłam 8 lat w Płakowicach-,to miejscowość bardzo blisko Lwówka Śl.-,tam był osrodek-szkoła dla dzieci niepełnosprawnych-,...co tam teraz jest???...może ktoś coś wie-,???-tam bylam w latach 60-tych...

Nadal jest tam ośrodek

That inihsgt would have saved us a lot of effort early on.

Szanowna Paniczy wywołując temat nie warto go rozszerzyć? Sam tytuł i jedno zdaine brzmi dość ironicznie, a osoby zaglądające na Pani blog niewiele z nich wyczytają poza tym, że drwi Pani z pomysłu burmistrza nie podając żadnych argumentf3w ani jego, ani własnych.pozdrawiam,i liczę na podjęcie tematu,czytelnik

liloy καλή χρονιανομιζω κάτι βρηκαMinor oil crops - Individual monographs (Noog abisysnia-Nutmeg είναι πιο γνωστό ως noog oil η ramtil oilπρέπει να είναι πολύ καλό λαδι, "πλούσιο" σε acidsπάντως, ούτε εγώ το είχα ξανακούσει

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.