Premierowe punkty Lotnika

Po raz drugi z rzędu, znów ze sporą dawką piłkarskich emocji, przed własną publicznością zagrał beniaminek IV ligi z Jeżowa Sudeckiego.  „Lotnicy” pokonali 4:2 (2:1) innego beniaminka Chrobrego II Głogów. To pierwszy triumf drużyny trenera Marka Herzberga po awansie do wyższej ligi dolnośląskiej. Historyczne gole zdobyli Adam Kocot, Mateusz Dregan 2 i Sebastian Wyka.

Jeżowianie cieszyli się z gola w 27. minucie.  Za zagranie piłki ręką poza polem karnym czerwoną kartkę od sędziego Krystiana Kubika ujrzał głogowski bramkarz Mariusz Rzepecki. Jego zmiennik, boiskowy obrońca Karol Hodowany,  nie obronił rzutu wolnego Adama Kocota.  Przyjezdni wyrównali po strzale Macieja Rybaka, ale na 2:1 przed przerwą, w 44 minucie, Lotnika wyprowadził  Mateusz Dregan.

Premierowe zwycięstwo Lotnika w IV lidze przypieczętował rezerwowy, młodzieżowiec Sebastian Wyka. W doliczonym czasie gry wynik na 4:2 ustalił z rzutu karnego Robert  Pisarczuk (Chrobry II). Piłkę w „szesnastce” zagrał ręką Paweł Kierlik.

Komplet wyników 2. serii IV ligi dolnośląskiej: Zjednoczeni Żarów – Olimpia Kowary 0:4 (0:1); Lotnik Jeżów Sudecki – Chrobry II Głogów 4:2 (2:1); Włókniarz Mirsk – Polonia Trzebnica 3:2 (1:0); Granica Bogatynia – GKS Kobierzyce 1:1 (0:0); BKS Bobrzanie Bolesławiec – Piast Nowa Ruda 1:2 (0:1); Sokół Wielka Lipa – Orzeł Ząbkowice Śl. 2:1 (1:1); AKS Strzegom - Bielawianka Bielawa 1:1 (0:0); Orkan Szczedrzykowice – Pogoń Oleśnica 2:3 (1:2).