Przełamanie Karkonoszy, ale rywal postraszył

Siedmiu meczów potrzebowali piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra, aby wywalczyć pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej IV ligi. Jeleniogórzanie pokonali w derbach Lotnika Jeżów 2:1, ale do przerwy pachniało dużą niespodzianką.

Goście, którzy zajmują przedostatnie miejsce w IV lidze, prowadzili 1:0 po strzale Damiana Górgula w 25. minucie. Po zmianie stron jeleniogórzanie przycisnęli, ale długo nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie Macieja Maćkowskiego. Udało się w 60. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek głową zagrywał grający trener biało-niebieskich Marek Siatrak, a akcję ładnym strzałem zamknął Bartosz Poszelężny. Dwie minut później jeleniogórzanie byli już na prowadzeniu. Lukasz Kowalski zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Roberta Lekszyckiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem wyprowadził jeleniogórzan na prowadzenie.

W 67. minucie drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę zobaczył Paweł Kierlik. Od tego momentu Karkonosze miały sporą przewagę i mogły wygrać wyżej, ale brakowało wykończenia. Groźnie strzelał Kowalski, kilka razy zabrakło przysłowiowej kropki nad i po akcjach lewoskrzydłowego Michała Szramowiata.
Lotnik w samej końcówce próbował doprowadzić do wyrównania, zagrywając piłkę z głębi boiska w pole karne Karkonoszy. I prawie się udało. W doliczonym czasie gry groźnie strzelał Maciej Górski, piłka odbiła się od Damiana Górgula i wpadła do siatki. Napastnik Lotnika był jednak na spalonym i sędzia gola nie uznał. Chwilę później zakończył mecz.
Warto dodać, że derby okazały się dobrym magnesem dla kibiców. Na trybunach zasiadło ponad 150 osób i był to... rekord frekwencji na jeleniogórskim stadionie w tej rundzie.
Następna kolejka już w środę (3 maja). Karkonosze podejmują u siebie AKS Strzegom (godz. 18.), a przedostatni w tabeli Lotnik gra z ostatnią Granicą Bogatynia (godz. 11.). Oba zespoły mają po 13 punktów.

Karkonosze Jelenia Góra – Lotnik Jeżów 2:1 (0:1)
bramki: Poszelężny 60', Lekszycki 62' – Górgul 25'
czerwona kartka: Kierlik
sędziowali: Filip Paszczyk (główny) oraz asystenci Krzysztof Świderski i Mariusz Mordarski
Karkonosze: Wieliczko – Firlej, Cichoń, Siatrak, Denis, Poszelężny, Szramowiat (90' Pytel), Statkowski, Woźniczka (46' Lekszycki), Kozołubski (46' Kowalski), Kuźniewski.
Lotnik: Maćkowski – Kierlik, Madej, Szwagrzyk (46' Kieć), Turczyk, Masel (80' Wyka), Suchanecki, Górgul, Khodzamkulov (60' Górski), Piwiński, Niemirski (78' Pieńkowski).