Przełamanie KPR-u

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz

KPR Jelenia Góra pokonał SPR Olkusz 26:24 w meczu 19. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Zwycięstwo nie przyszło łatwo a rywalki dzielnie walczyły o dobry wynik do ostatnich sekund.

KPR w tym meczu przypominał maszynę w fazie rozruchu. Były momenty świetnej gry, były też proste błędy i niezrozumiałe decyzje.
W pierwszej połowie przez 29 minut żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej, jak jednobramkowa, przewagi. Zaczął KPR od prowadzenia 1:0, później zawodniczki z Olkusza prowadziły 3:2. W końcówce pierwszej odsłony dwie bardzo ważne bramki zdobyła skrzydłowa Natalia Winiarska i z remisu po 11 zrobiło się 13:11 dla KPR-u.
Druga połowa to prawdziwa huśtawka nastrojów. Jeleniogórzanki szybko odskoczyły na 18:14, głównie za sprawą dobrze grających Małgorzaty Buklarewicz i Marty Dąbrowskiej. Wydawało się, że tryby w tej maszynie zazębiają się. Kibice już rozsiadali się wygodnie na krzesełkach, oczekując spokojnej końcówki, tymczasem rywalki rzuciły 3 bramki z rzędu i przewaga podopiecznych Michała Pastuszki stopniała do jednego gola (18:17). Zaczęła się wojna nerwów: przez kolejne 6 minut żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Bramkę Olkusza odczarowała Buklarewicz, Chwilę później Natalia Wicik nie wykorzystała karnego (trafiła w poprzeczkę). Potem wspomniana Winiarska przytomnym rzutem wyprowadziła KPR na 20:18. Maszyna znowu zaskoczyła i w 55. minucie było już 25:20 dla KPR-u. Z dobrej strony pokazała się Katarzyna Demiańczuk, która obroniła karnego, rzucanego przez Paulinę Marszałek (przy stanie 23:20). Kto myślał, że to koniec emocji – mylił się. Tryby jeleniogórskiej machiny znowu zaczęły zgrzytać i w 58. minucie po golu Agaty Basiak było już tylko 25:24. Jeleniogórzanki są same sobie winne: popełniły kilka prostych błędów, w łatwych sytuacjach w bramkę nie trafiała Anna Mączka. Nasza rozgrywająca zrehabilitowała się w końcówce, zdobywając gola z trudnej pozycji. Rywalki próbowały doprowadzić do wyrównania, ale bez skutku.

KPR Jelenia Góra – SPR Olkusz 26:24 (13:11)
KPR: Kozłowska, Demiańczuk – Buklarewicz 9, Dąbrowska 6, Grobelska 4, A. Mączka 3, Winiarska 3, Michalak 1, Tomczyk, Jasińska, Oreszczuk, Bader.

Dzisiejszym zwycięstwem jeleniogórzanki zapewniły sobie pewne miejsce w pierwszej ósemce, czyli – pewne utrzymanie. To głównie dlatego, że rywalki z miejsc 9. i 10., odpowiednio Aussie Sambor Tczew i Piotrkovia Piotrków – przegrały swoje mecze i nie mają już nawet matematycznych szans na wyprzedzenie naszej drużyny.