Pucharowi medaliści karate

Blisko trzystu sportowców z 18 klubów rywalizowało w hali sportów walki AWF we Wrocławiu w XVII otwartych zawodach Pucharu Polski dzieci i młodzieży Polskiego Zrzeszenia Karate. Cztery krążki dwóch kolorów wywalczyli reprezentanci kowarskiego Klubu Sportowego Funakoshi Shotokan Karate przygotowani przez dr Pawła Piepiorę (6 dan) i Piotra Kraszewskiego (1 dan). W klasyfikacji medalowej młodzi karatecy uplasowali się na szóstym miejscu.

Na najwyższym podium po kumite indywidualnym chłopców stanęli Cyprian Cyruliński (kat. 29 kg) i Jakub Kamiński (plus 35 kg). W tej ostatniej kategorii rocznika 2004 brązowy medal zdobył Kacper Szczęsny. Na trzeci stopień podium po kumite indywidualnym dziewczynek 2006 i młodsze (29 kg), wskoczyła Nadia Ciszek.