To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ranking liceów

Ranking liceów

Tegoroczny ranking liceów ogólnokształcących zaskakuje: dotąd niedościgniony faworyt - jeleniogórskie I LO - wprawdzie na „pudle”, ale na drugim stopniu. Miejsce wyżej zajęło - też renomowane, ale co roku przegrywające z „Żeromem” o kilka, kilkanaście punktów: I LO z Bolesławca. Niespodzianki także na kolejnych miejscach.

Do sporządzenia rankingu liceów ogólnokształcących posłużyły dwa główne kryteria:
- bazujący na wynikach ubiegłorocznych egzaminów maturalnych;
- odzwierciedlający ocenę szkoły metodą edukacyjnej wartości dodanej.


Rolę uzupełniającą odgrywały kryteria związane z progiem punktowym przyjęć do klas licealnych na rok szkolny 2012/13 i sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych.

 

W zestawieniu sklasyfikowaliśmy 17 liceów ogólnokształcących z byłego jeleniogórskiego. Pełny ranking, wraz ze szczegółowym opisem, znajduje się w „Nowinach Jeleniogórskich” nr 17/15.

Komentarze (13)

EWD Żeroma= szkoła do zamknięcia

Żerom zgarnia najlepsze dzieci z Jeleniaj Góry, których rodziców stać na multum korepetycji. Na sukcesy tych dzieci pracuję większość nauczycieli z innych szkół.Szok

A to wina Żeroma, że trafiają tam "najlepsze dzieci"? Żerom broni się wynikami matur oraz sukcesami uczniów w olimpiadach. Mówi się, że nauczyciele nic nie uczą i każdy musi jechać na korepetycjach. Osobiście nigdy nie uważałem siebie za ucznia słabego, korepetycje brałem jedynie z matematyki (będąc w każdej innej szkole również bym to robił). Uważam, że to w dużej mierze Norwid rozpuszcza złą opinię o Żeromie. Nie wiem, żyli w cieniu tej szkoły tyle lat, że teraz ich głównym celem jest zdyskredytowanie szkoły w oczach innych nabijając sobie tym samym popularność? Prosta sprawa - wystarczy porównać ilość laureatów olimpiad z Żeroma, oraz z innych jeleniogórskich szkół. Ranking uważam za obiektywny, wspaniałego Norwida w czubie nie ma. Przypadek?

nie przypadek. Patrz komentarz wyżej:)

Nikt pod pistoletem nie przyprowadza uczniów do Zeroma.Chcą tam po prostu być.

Ukończyłem Żeroma.Oprócz solidnego wykształcenia,szkoła ta dała mi piękne wspomnienia i zawsze ciepło o niej mówię.W poniedziałek mój syn pisze maturę i jestem z niego dumny.Proszę mi uwierzyć, że nie inwestowałem w jego korki.Synowi wystarczyła wiedza przekazywana na lekcji i własna praca.Serdecznie pozdrawiam Panią Katarzynę Dobrzańską i innych dobrych nauczycieli tej szkoły.

"Żerom" zgarnia najzdolniejsze dzieci, ale później w ogóle nie wykorzystuje ich potencjału. Nie ma dodatkowych zajęć, kółek i nikt nawet nie próbuje rozwijać w dzieciach ich pasji. A szkoda, bo w "Żeromie" jest bardzo dużo zdolnej i ambitnej młodzieży.

A strona internetowa "Żeroma" - żenada. Nieczytelna, rzadko kiedy pojawiają się na niej aktualne informacje. Nie tak jak na stronie Gimnazjum nr 1, II LO, czy też innych szkół. Przecież w XXI wieku strona internetowa, to podstawowe źródło informacji o szkole, wydarzeniach, sukcesach itp.

Jak nie ma się do czego przyczepić, to można się nawet do strony internetowej ;)

Dyrekcja Żeroma przeprowadziła ankietę wśród uczniów na temat szkoły. Ankieta był anonimowa i dobrowolna tzn. w klasie na jednej lekcji rozdano ankiety, kazano wypełnić i oddać. Wyszło bardzo bardzo dobrze. Zapytała się dziecka czy napisało to o czym mówi w domu (a dobrze nie mówi) odpowiedziało nigdy w życiu, przecierz oni by się na mnie mścili. Oni ta nauczyciele.

Jaki Żerom - Norwid jest duużo bardziej renomowany

jeśli ranking był na podstawie EWD, to niestety, ale Żeroma nie tylko nie powinno być na pudle, ale nawet w sporej od pudła odległości. Natomiast olimpiad można im pogratulować. Ankiety nie były anonimowe i dlatego opinie padły dobre, ale poczekajmy na ankiety zewnętrzne ;-) Nie można wszystkich nauczycieli w tej szkole krytykować, bo to byłoby krzywdzące dla tych, co rzeczywiście się starają, ale jest ich niewielu.

Brawo w końcu ktoś zauważył, że liczy się przyrost wiedzy (wyników) na kolejnych etapach edukacyjnych tzw. EWD a nie tylko olimpijczycy. Ale skąd redaktory mogą o tym wiedzieć. Pewnie tez kończyli Żeroma.