Rezerwy Śląska za mocne dla Karkonoszy

Łukasz Kowalski po tym strzale zdobył jedynego gola dla Karkonoszy.

Zawodnicy z Wrocławia mieli sporą przewagę i łatwo wygrali 3:1 z Karkonoszami w meczu 24. kolejki III ligi. Przy odrobinie szczęścia, jeleniogórzanie mogli pokusić się o lepszy wynik, ale też mogli przegrać wyżej.

Na samym początku meczu Maciej Machowski znalazł się w doskonałej sytuacji i próbował przelobować bramkarz Śląska. Piłka minęła słupek bramki gości. Później było już znacznie gorzej, wrocławianie osiągnęli sporą przewagę i stworzyli kilka dogodnych sytuacji. W 25. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Daniel Łuczak a do piłki wyskoczył Kamil Wrótny, który strzałem głową pokonał Kłobuckiego. Później doskonałą okazję na podwyższenie miał Bartosz Machaj, ale jego strzał obronił Kłobucki, a dobitkę zablokował powracający Wawrzyniak. W 37. minucie jedna z nielicznych akcji gospodarzy omal nie zakończyła się powodzeniem. Zza pola karnego strzelał Tobiasz Kuźniewski, ale Wojciech Kocielski wyciągnął się jak struna i końcówkami palców sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut przed przerwą Śląsk ponownie wykonywał rzut rożny. Po nim piłkę dostał Łuczak, dobiegł do linii końcowej i dośrodkował do niepilnowanego Krzysztofa Cieśli, który strzałem głową podwyższył na 2:0.
Jeleniogórzanie próbowali odwrócić losy pojedynku po przerwie. Kluczowy był moment z 53 minuty meczu. Kuźniewski pięknie podciął piłkę i zagrał za obrońców, niestety, dobiegający do niej Tomasz Malinowski z 11 metrów strzelił nad poprzeczką. Odpowiedź gości była zabójcza: w kolejnej akcji Patryk Drożyński mocnym strzałem nie dał szans Kłobuciemu i było już 3:0. Niedługo potem Bartosz Machaj trafił w poprzeczkę. Piłka odbiła się i trafiła pod nogi Wrótnego, ale interweniujący Wawrzyniak faulował napastnika Śląska i sędzia wskazał karnego. Do piłki podszedł Machaj, ale Kłobucki wyczuł jego intencje i obronił jedenastkę! To już drugi karny, obroniony przez naszego bramkarza w tej rundzie. Popisał się on skuteczną interwencją także w meczu z Piastem Żmigród.
W 77. minucie Łukasz Kowalski popisał się pięknym strzałem lewą nogą zza pola karnego i trafił w długi róg bramki Kocielskiego. Jeszcze w końcówce Kowalski będąc tyłem do bramki dośrodkował, piłka spadła tuż przed linią bramki gości i wyszła na aut. Nadbiegający Pilarowski nie sięgnął jej.

Karkonosze Jelenia Góra – Śląsk II Wrocław 1:3 (0:2)
bramki: Kowalski 77' – Wrótny 27', Cieśla 42', Drożyński 54'
żółta kartka: Wawrzyniak
sędziowali: Paweł Łapkowski jako główny oraz asystenci: Piotr Maczalski i Przemysław Woźniak
Widzów: 300
Karkonosze: Kłobucki – Mateusz Firlej, Pacan, Pilarowski, Palimąka (46' Kowalski), Wawrzyniak, Szramowiat, Kuźniewski, Malinowski, Mielnik, Machowski.
Śląsk II: Kocielski - Repski, Cieśla, Wrótny, Miś (46' Wdowiak), Kohut, Machaj (90' Kończak), Miazgowski, Łuczak (82' Godzwoń), Matusik, Drożyński (79' Zagórowicz).