Saneczkarska sztafeta ósma w Pucharze Świata

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Trójka reprezentantów karkonoskich klubów udanie startowała w południowo koreańskim Pyeongchang w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie na torach lodowych. Ekipa w składzie Maciej Kurowski, Jakub Kowalewski (obaj KS Śnieżka Karpacz) i Wojciech Chmielewski (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) oraz Ewa Kuls (UKS Nowiny Wielkie) w rywalizacji sztafet została sklasyfikowana na wysokiej, ósmej pozycji. Na takim samym miejscu w 2016 roku Polacy uplasowali się w mistrzostwach świata, w europejskim czempionacie na piątym.

W konkurencji PŚ jedynek mężczyzn aktualny czempion kraju seniorów i w drużynie Maciej Kurowski był jedenasty. Mistrzowie świata w kategorii U-23 (młodzieżowców) Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski (na zdjęciu), w ślizgach męskich dwójek zajęli dwunaste miejsce. Po ośmiu zawodach PŚ karkonoska osada plasuje się na 12. lokacie.

Każdy z trójki saneczkarzy z naszego regionu posiada klasę sportową – mistrzowską międzynarodową. To kandydaci na zimowe igrzyska olimpijskie w Pyeongchang w 2018 roku.