Siatkarki SMS Olimp z Pucharem Jeleniej Góry

Sześć dolnośląskich drużyn, w tym trzecioligowych, w hali ZST „Mechanik” rywalizowało w jednodniowym turnieju siatkówki kobiet o Puchar Jeleniej Góry. Zespoły zawodniczek w wieku 17 – 35 lat grały systemem każdy z każdym, po dwa sety do 25 punktów i bez względu na wynik. O zwycięstwie decydowały: ilość zdobytych punktów za wygrane sety, zdobyte małe punkty i bezpośrednie spotkanie.

Trofeum wręczono ekipie z Obornik Śląskich. Kolejne miejsca wywalczyły teamy MGLKS Sobieski Oława, MDK Fabryczna Wrocław, SL Salos Nowa Ruda, Limonki Wrocław i Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra (organizator imprezy). Turniej przeprowadzono przy wsparciu Urzędu Miasta w ramach zadania „Siatkarska Jelenia Góra – Moje Miasto”. W przeprowadzeniu zawodów dużo pomogły Alicja i Karolina Majewskie, Anna Wierzbicka, Emilia Szmeterowicz, Katarzyna Kowalska, Kinga Brzezik i Wiktoria Ryś.