Siatkarze Olimpii na 11. miejscu

Pod opieką trenera debiutanta Patryka Hobgarskiego drugi sezon zasadniczy występów w Errea III lidze mężczyzn zespół MKS-u Olimpii wśród siedmiu dolnośląskich klubów zakończył na szóstym miejscu w grupie B (11 pkt.). W dwumeczu o końcowe lokaty 11 - 12 siatkarze z Kowar zmierzyli się z ULKS – em Ogień Żmigród, który zajął równoległą lokatę w grupie A (9 pkt.).

Pierwsza potyczka przed kowarską publicznością, która dostarczyła wyjątkowych emocji zakończyła się zwycięstwem Olimpii 3:2. Pierwszego i trzeciego seta wygrali goście 25:19 i 25:23. Końcówki pozostałych trzech partii pod siatką należały do drużyny Olimpii. Szczególnie zacięty i dramatyczny był trwający 27 minut czwarty set. Gospodarze przegrywali 6:13, potem 10:14, jednak wyrównali na 17:17 i ostatecznie cieszyli się z wygranej 25:22. W decydującym tie - breaku (15:12) kowarscy siatkarze obronili kilka piłek meczowych i zasłużenie fetowali sukces.

W rewanżowym, trwającym blisko dwie godziny spotkaniu w Żmigrodzie było odwrotnie, 3:2 wygrali gospodarze. W inauguracyjnym secie zawodnicy Olimpii lepiej blokowali i było 25:23 dla gości. Drugą zaciętą potyczkę o każdy punkt Ogień wygrał minimalnie 25:23. Identycznym wynikiem zakończyła się trzecia partia. Kowarscy siatkarze kontrolowali przebieg gry w czwartym secie (25:19). Do rozstrzygnięcia znów potrzebna był piąta konfrontacja. Olimpia prowadziła 4:0, jednak zmobilizowani zawodnicy ze Żmigrodu honorowo pokonali rywali 15:12.

Pomimo wyjazdowej porażki podopieczni trenera Patryka Hobgarskiego zakończyli trzecioligowe boje na 11. miejscu. Zadecydowały o tym małe punkty. Siatkarze MKS – u Olimpii wygrali dwumecz 108:105. W ostatnim meczu barw zespołu z Kowar bronili Bartłomiej Świdziński, Bartosz Wraga, Paweł Gwizdek, Krystian Adamczak, Michał Skrzypiec, Bartłomiej Pakuła, Piotr Gwizdek, libero Tomasz Idziak.