Siatkarze z III ligi poniżej oczekiwań

Siatkarzom z klubów w Jeleniej Górze i Kamiennej Górze nie wiedzie się w dolnośląskich rozgrywkach III ligi mężczyzn. Drużyna Klubu Siatkarskiego jest outsiderem (13. miejsce) z zerowym stanem konta punktowego (w setach 4:33, małe punkty 631:900). Zawodnicy z KS-u Sudety zwyciężyli w czterech spotkaniach i z dorobkiem 14 pkt. (w setach 18:26, małe punkty 961:987), plasują się na dziewiątej pozycji.

W dziesiątym meczu ligowym, w zabobrzańskiej hali zespół Klubu Siatkarskiego doznał porażki 0:3 z SMS-em TechniSat EMS Oborniki Śląskie. W setach do minus 23, 16 i 17 punktów. W 11. kolejce podopieczni trenera Marcina Florkowskiego przegrali 1:3 w Żmigrodzie z ULKS-em Ogień. Jeleniogórzanie byli lepsi w drugim secie (25:18), w pozostałych ulegli 20:25, 16:25 i 17:25. W 12. serii III ligi zawodnicy KS-u pauzowali. Najbliższy mecz siatkarze zagrają w sobotę, 7 stycznia 2017 roku, o godzinie 18, przed własną publicznością w hali przy ulicy Moniuszki 9, z aktualnym liderem III ligi, PKPS Siatkarz Bierutów (32 pkt., w setach 33:4).

Siatkarze z Kamiennej Góry doznali ostatnio porażek z Ikarem Legnica 1:3 i w Górze z Pogonią 0:3, w 11. serii zwyciężyli u siebie 3:0 (w setach do 16, 23 i 10 pkt.), ekipę SKFiS Kudowianka Ginące Zawody Kudowa Zdrój. W pierwszej styczniowej kolejce zespół trenera Krystiana Bąka pauzuje.