Sparingowa porażka KPR–u

Reprezentacyjną przerwę na dobre przygotowanie techniczne i taktyczne do rundy rewanżowej PGNiG Superligi właściwie wykorzystały w meczach towarzyskich szczypiornistki KPR – u. Wyniki trzech sparingów były sprawą drugorzędną.

W ostatnim w 2014 roku sparingu jeleniogórzanki zmierzyły się w Wolsztynie (Wielkopolska), z szóstą w tabeli ekstraklasy Pogonią Baltica. Pierwotnie obie drużyny z dwoma innymi miały wystąpić w turnieju w Karpaczu. Szkoda, że nowe władze samorządowe zrezygnowały z organizacji ciekawej imprezy. W nowoczesnej hali „Świtezianka”, gdzie gra męski zespół Wolsztyniaka z I ligi, podopieczne trenera Michała Pastuszki uległy szczeciniankom 25:31 (10:15). Piłkarki KPR – u pozwoliły rywalkom prowadzić 5:0, 12:4 i 27:20. Choć w końcowych minutach jeleniogórzanki do czterech bramek zniwelowały przewagę zespołu trenera Adriana Struzika, kontrolny mecz zakończył się różnicą sześciu goli.

W zwycięskim zespole zabrakło reprezentantki Polski Moniki Stachowskiej. Bramki dla KPR – u zdobyły Małgorzata Buklarewicz 6, Marta Dąbrowska i Martyna Michalak po 4, Anna Mączka 3, Dominika Grobelska, Jelena Bader i Aleksandra Tomczyk po 2, Mariola Wiertelak i Agata Jasińska po 1. Dla Pogoni najwięcej Patrycja Królikowska 5, Małgorzata Stasiak i Katarzyna Sabała po 4. W ostatnim sprawdzianie przed drugą rundą Superligi trener Pastuszko przetestował różne ustawienia z zawodniczkami, które wróciły na boisko po kontuzjach. W przerwie mistrzowskich rozgrywek kobiet ekipa SPR Pogoni Baltica pokonała niemiecki zespół Fuchse Berlin 31:26 i przegrała 25:26.

Na ligowe boiska żółto - niebieskie powrócą trzeciego stycznia 2015 roku. W Lublinie powalczą z liderkami Superligi z MKS – u Selgros. Wielokrotne mistrzynie Polski zostały najlepszą drużyną pierwszej rundy z bilansem 10 zwycięstw i jednego remisu.