Sudety chcą zrewanżować się Mickiewiczowi

W najbliższą sobotę (1 kwietnia) koszykarze Sudetów Jelenia Góra podejmują u siebie Mickiewicza Katowice i jeśli chcą myśleć o dalszej grze o mistrzostwo II ligi – muszą wygrać. Gra toczy się do dwóch zwycięstw a pierwsze spotkanie wygrał zespół z Górnego Śląska.

Jeleniogórzanie w niedzielę (26 marca) w Katowicach przegrali nieznacznie 70:75 po wyrównanym spotkaniu. Co prawda to Mickiewicz częściej był na prowadzeniu, ale jeleniogórzanie dzielnie gonili wynik. W 26. minucie gospodarze prowadzili już 53:40, ale na 6 minut przed końcem zawodnicy Ireneusza Taraszkiewicza doprowadzili do remisu po 60 i emocje zaczęły się od nowa. Końcówka należała do zespołu z Katowic, który wygrał ten mecz i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi 1:0. Sudety, jeśli chcą się liczyć w walce o mistrzostwo II ligi, muszą przede wszystkim pokonać rywala u siebie. Mecz odbędzie się w sobotę (1 kwietnia) o godz. 18.30 w hali przy ul. Sudeckiej 42 w Jeleniej Górze. W przypadku zwycięstwa Sudetów, decydujące o awansie spotkanie odbędzie się w środę (5 kwietnia) w Katowicach.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – KS Sudety Jelenia Góra 75:70 (21:18, 18:16, 19:18, 17:18)

Sudety: Minciel 34, Raczek 10, Zuber i Ostrowski po 8, Niesobski 7, Wasilewski 3, Plewa i Jyż.