Sudety gromią lidera

Łukasz Niesobski (po prawej) zdobył w tym meczu 37 punktów.

Jeśli gra jeleniogórzan do końca rozgrywek ma wyglądać tak, jak w sobotni wieczór, to możemy być spokojni o utrzymanie. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicz nie dali szans liderowi Polonii Jamalex Leszno i wygrali 77:60.

Pierwsza połowa to wymiana ciosów. Wprawdzie mecz lepiej zaczęli jeleniogórzanie (prowadzenie 6:0 i 8:2), ale potem rywale doszli do głosu i pierwszą kwartę wygrali 21:15. Po drugiej niewiele się zmieniło. Do przerwy to Polonia prowadziła 34:29. – W drugiej połowie zmieniliśmy sposób obrony na obronę strefową i przyniosło to skutek – mówił po meczu trener jeleniogórzan Ireneusz Taraszkiewicz. Rywale zupełnie nie radzili sobie przy takim ustawieniu, popełnili sporo strat i niecelnych rzutów. Z kolei w drużynie Sudetów świetne zawody rozgrywał Łukasz Niesobski, który zdobył 37 punktów(!), trafiając w ważnych momentach. W 25. minucie Ł. Niesobski trafił za trzy, za chwilę to samo zrobił Kamil Drąg i z 38:42 zrobiło się 44:42 dla jeleniogórzan. Trener rywali wziął czas. Niewiele to jednak pomogło, bo był to początek marszu Sudetów po zwycięstwo. Do końca kwarty zawodnicy z Leszna zdobyli tylko 2 punkty, a jeleniogórzanie aż 13. W ostatnich 10 minutach goście próbowali zmienić niekorzystny rezultat, ale bez skutku. Gospodarze wykonali olbrzymią pracę w obronie. Bardzo dobre zawody rozegrał Kamil Drąg, który kilka razy przeciął podawaną przez rywali piłkę i przerwał ich akcję.
Na 3 minuty przed końcem po dwóch osobistych Krówczyńskiego Polonia zmniejszyła straty do 10 punktów (66:56). Goście mieli więc jeszcze teoretyczne szanse na dobry wynik. Ich marzenia rozwiał Łukasz Niesobski, ponownie celnie rzucając za 3 punkty.
Było to drugie z rzędu zwycięstwo jeleniogórzan w grupie D (spadkowej) II ligi koszykówki mężczyzn. Po tym meczu jeleniogórzanie zajmują 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Wyprzedzają je Polonia i Sokół Międzychód, które mają po 34 punkty. Za jeleniogórzanami są Śląsk i Ravia (po 31 pkt.), tabelę zamyka Obra Kościan z 28 punktami. Do końca rozgrywek pozostało 7 kolejek. Spada tylko ostatni zespół.

Następny mecz Sudety rozegrają u siebie w sobotę 7 marca o godz. 19. Rywalem Sokół Marbo Międzychód.

Sudety Jelenia Góra – Polonia Jamalex Leszno 77:60 (15:21, 14:13, 28:10, 20:16)
Sudety: Drąg 3, Wojciul 13, Raczek 10, Ł. Niesobski 37, Czekański 4, Minciel 10, Wilusz, Nadolski, B. Taraszkiewicz, Brzozowicz.