Sudety rozbite w Kaliszu

Takiego pogromu jeleniogórskich koszykarzy nikt się nie spodziewał. W piątej kolejce II ligi czwarty w tabeli grupy D zespół KS Sudety (6 pkt.), przegrał bardzo wysoko, aż 66:105 w kaliskiej hali z MKS – em Drogbruk (piąta lokata). Jedynym miłym akcentem meczowym pogromu gości był rekordowy dorobek punktowy Pawła Minciela (na zdjęciu z piłką). Środkowy Sudetów wywalczył aż 32 „oczka”, czyli prawie połowę całej zdobyczy jeleniogórskiej drużyny.

Podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicz tylko w trzeciej kwarcie (17:17), potrafili nawiązać równorzędną walkę z teamem gospodarzy. W pozostałych polegli w kretesem (27:13, 27:15, 34:21). Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando koszykarzy z Kalisza, którzy wielokrotnie dali popis skutecznej gry i stale powiększali przewagę.

Dla pokonanych po osiem punktów zdobyli Karol Wojciul, Jarosław Wilusz i Aleksander Raczek. Za 7 pkt. trafił Łukasz Niesobski, za 3 pkt. Artur Czekański.

To trzecia w tym sezonie wyjazdowa porażka jeleniogórzan. W najbliższą niedzielę, 2 listopada mają oni szansę sportowej rehabilitacji w meczu we własnej hali przy ulicy Sudeckiej z rezerwami Śląska Wrocław.