Sudety wracają z tarczą z Rawicza

Łukasz Niesobski zdobył w sobotnim meczu 24 punkty.

Trwa bardzo dobra passa drugoligowych Sudetów Jelenia Góra. W sobotę jeleniogórzanie pokonali na wyjeździe trzeci zespół grupy D II ligi koszykówki – Rawię Rawicz 71:64.

Jeleniogórzanie prowadzili od pierwszych minut. Co prawda w drugiej kwarcie gospodarze odrobili straty i wyszli na jednopunktowe prowadzenie (23:22 po rzucie Staśkowiaka), ale potem znowu podopieczni Jarosława Wilusza odskoczyli na kilka oczek. Kiedy w trzeciej kwarcie po okresie dobrej gry jeleniogórzan było już 49:36, trener gospodarzy wziął czas. Trochę to pomogło, bo przewaga Sudetów stopniała do kilku oczek. Ale wtedy kolejny raz klasę pokazał Łukasz Niesobski, który w końcówce kwarty dwa razy trafił za 3 punkty i raz za 2. Do tego „trójkę” dorzucił Kamil Drąg i znowu przewaga Sudetów była bezpieczna.

W ostatnich 10 minutach oba zespoły popełniły wiele błędów: strat i niecelnych rzutów. Sudety przez 6 i pół minuty nie zdobyły punktu. Niemoc przełamał kolejną celną trójką Kamil Drąg. Chwilę później ten zawodnik trafił za dwa punkty i był przy tym faulowany. Co prawda nie wykorzystał rzutu wolnego, ale jego zryw i tak był kluczowy, bo raz że przełamał niemoc, dwa – gospodarze doganiali jeleniogórzan: chwilę wcześniej przegrywali już tylko 56:60. W końcówce zawodnicy Sudetów nie dali sobie wydrzeć wypracowanej przewagi.
Sudety grały w tym meczu bez kontuzjowanych Lipskiego i Zubera. Szczególnie widoczny był brak tego drugiego, który w styczniu ma średnią powyżej 10 punktów na mecz.
Ze względu na udział zawodników z Nowej Soli w półfinałach Mistrzostw Polski juniorów starszych, zaplanowany na sobotę mecz Sudety – Muszkieterowie został przełożony na 17 lutego (godz. 19.).

Rawia Rawicz – Sudety Jelenia Góra 64:71 (18:22, 18:21, 11:17, 17:11)
Sudety: Ł. Niesobski 24, Minciel 18, Wojciul 11, Drąg 8, Wilusz 6, Serbakowski 4, Raczek.