Sudety wyraźnie lepsze od Muszkieterów

Pewne i wysokie zwycięstwo odnieśli w kolejnym meczu w ramach rozgrywek II ligi koszykarze Sudetów Jelenia Góra, pokonując we własnej hali Muszkieterów Nowa Sól 92:78 (19:14, 27:20, 24:13, 22:31).

Jeleniogórzanie w starciu z Muszkieterami byli zespołem zdecydowanie lepszym. Wynik końcowy jest nieco mylący, gdyż przewaga trenera Ireneusza Taraszkiewicza momentami sięgała nawet 26 punktów, zaś goście zniwelowali ją częściowo gdy na parkiecie w szeregach gospodarzy pojawili się zawodnicy głębokich rezerw.
Jedynie pierwsza kwarta zakończona prowadzeniem Sudetów 19:14 mogła rodzić nadzieję dla gości na korzystny wynik. Potem z każdą kolejną minutą przewaga gospodarzy rosła. W pierwszych dwóch kwartach doskonałą skutecznością błysnął Łukasz Niesobski, który w tym okresie zdobył 25 punktów. Do przerwy Sudety wygrywały 46:34.
Po zmianie stron goście nadal byli tylko tłem dla grających z dobrą skutecznością jeleniogórzan. Gdy w 35 minucie gospodarze prowadzili już 86:60 zanosiło się na pogrom drużyny z Nowej Soli. Ostatecznie jednak Muszkieterom udało się nieco uratować honor i ostatecznie Sudety wygrały 92:78.
Dla Sudetów punkty zdobywali: Łukasz Niesobski 28, Aleksander Raczek 13, Paweł Minciel 12, Damian Ostrowski 10, Michał Wasilewski 8, Kacper Plewa 8, Jarosław Wilusz 7, Norman Zuber 6.