Sudety wywożą pewne zwycięstwo z Rawicza

W 13. kolejce II ligi koszykarze Sudetów Jelenia Góra pokonali na wyjeździe Rawię Rawicz 88:78 (14:13, 22:18, 30:24, 22:23).

Jeleniogórzanie wygraną z Rawią zawdzięczają dużo lepszej od rywali skuteczności rzutowej. W zwycięstwie nie przeszkodziło im nawet 21 strat.
Mecz od początku toczył się przy lekkiej przewadze gości. Pierwsza kwartę jeleniogórzanie wygrali 14:13, a do przerwy było 36:31. Po zmianie stron, Sudety nadal nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. W trzeciej kwarcie przewaga jeleniogórzan oscylowała w granicach 10 punktów i przed ostatnią odsłoną wygrywali 66:55.
Ostateczny cios gracze Sudetów zadali na początku czwartej kwarty, wygrywając jej pierwsze dwie minuty 8:0. W tym momencie stało się jasne, że dwa punkty za wygraną pojadą do Jeleniej Góry. Gospodarzom w końcówce pozostało jedynie walczyć o zmniejszenie rozmiarów porażki i w części im się to udało.
W Rawiczu, po raz kolejny swoje nieprzeciętne umiejętności strzeleckie potwierdził Łukasz Niesobski, zdobywając aż 32 punkty. Dzielnie sekundowali mu Jarosław Wilusz – 16 i Damian Ostrowski - 13. Poza nimi punkty dla Sudetów zdobyli: Paweł Minciel 12, Aleksander Raczek – 9, Norman Zuber – 4 i Kuba Szmidt – 2.