„Trójki” nie dały „Karkonoszkom” wygranej

- Kiedy wreszcie koszykarki z jeleniogórskiego klubu zdobędą pierwszy w tym sezonie komplet punktów w I lidze kobiet? - pytają fani. W czwartej serii grupy „B” MKS MOS Karkonosze uległ w Sosnowcu ekipie JAS-FBG 40:61. W minioną niedzielę (26.X.) popularne „Karkonoszki” podjęły walkę z Liderem Swarzędz, jednak znów, już po raz piąty z rzędu, przegrały.

Do przerwy na świetlnej tablicy widniał remis 33:33 (w kwartach 19:19, 14:14). Końcowy wynik 70:61 dla drużyny z Wielkopolski. W ostatnich sekundach do kosza celnie z połowy boiska (!) rzuciła najskuteczniejsza na boisku Agata Krygowska z Karkonoszy (razem 17 pkt., 4 x 3).

Z przyczyn rodzinnych („okrągła” rocznica ślubu rodziców), zespół jeleniogórzanek nie poprowadził trener Dariusz Tomasik. Zabrakło kontuzjowanej Martyny Stasiuk i 15-letniej Karoliny Stefańczyk (zgrupowanie szkoleniowe kadry Polski). Do przerwy „Karkonoszki” zaskoczyły rywalki celnymi „trójkami”. Do kosza piłka wpadła po ośmiu rzutach zza linii 6,75 metrów. Potem jeszcze po trzech. Aż trzynaście razy zmieniało się meczowe prowadzenie, siedem razy był wynik remisowy. Przyjezdny zespół trenerki Ani Talarczyk dominował pod tablicami (47 zbiórek, w obronie 32), skuteczniej rzucał za dwa punkty (24 celne) i znacznie lepiej wykonywał rzuty wolne (10 udanych z 14 prób). W tym ostatnim elemencie gry koszykarki Karkonoszy zawiodły, stąd porażka. Trafiły tylko osiem z dwudziestu rzutów. Gospodynie grały nierówno. Miały serię 5:0, ale też 0:15 (48:59).

W Liderze brylowały Aleksandra Drzewińska (16 pkt.), Dominika Urbaniak (12) i Paulina Lewińska. Punkty dla pokonanych Agnieszka Myślak 14, Monika Paradowska 8, Małgorzata Myćka i Agnieszka Misiek po 7, Dagmara Palewicz 6 i Katarzyna Smajda – Młodnicka 2.