Turniej Szachowy z okazji Września Jeleniogórskiego

W turnieju startowały dzieci w 4 kategoriach wiekowych. Rywalizacja była zacięta. W połączonej grupie A i B (dzieci w wieku 11-12 lat 9-10 lat) zwyciężyła Wiktoria Wąsala (6,5 pkt. na 7 możliwych) w grupie C zwyciężył  Mateusz Żebrowski (8-latki) zdobywca 6 pkt. W grupie D, czyli dzieci najmłodszych (7-latki i przedszkolaki) po 6 pkt. zgromadzili Ksawery Lebiedziejewski i Paweł Szarko.

O zwycięstwie zdecydować musiała punktacja pomocnicza tzw. punktów Małego Buhcholtza. Ta minimalnie wypadła lepiej dla Ksawerego, który z Pawłem wygrał również w bezpośrednim pojedynku i to on został zwycięzcą.

W każdej grupie rozgrywkowej prowadzona była ponadto osobna klasyfikacja dziewcząt i chłopców. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zdobyli pamiątkowe puchary, dodatkowo każde dziecko, dostało nagrodę rzeczową. Było to możliwe również dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz zaangażowaniu działaczy z Klubu Szachowego Jelonka.
W trakcie zawodów wszyscy mogli rozkoszować się pyszną pizzą z pizzerii Grande Roma z jeleniogórskiego osiedla Zabobrze III, a kilku najmłodszych szachistów dodatkowo będzie mogło „wyszaleć” się w sali zabaw Hip-Hop.

Grupa A i B (połączone) - dzieci w wieku 9-12 lat