Twardy zmiękczył Piasta. Wyniki ligi okręgowej

Lider jeleniogórskiej okręgówki po przeciętnym meczu pokonał Piasta Dziwiszów i umocnił się na swojej pozycji. Niżej podajemy wyniki sobotnich spotkań 23. kolejki jeleniogórskiej ligi okręgowej.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. W 23. minucie Janusz Szkarapat dośrodkował z rzutu rożnego a Sebastian Tylutki strzałem głową pokonał Dariusza Mikulskiego. Nie oznacza to, że wcześniej, czy później wiało nudą. Przeciwnie, Ziółkowski już w 9. minucie mógł dać gospodarzom prowadzenie, ale nie wykorzystał dogodnej okazji. Pod bramką gospodarzy zakotłowało się minutę później, kiedy to groźną akcję przeprowadził Daniel Szkarapat, ale w dobrej sytuacji nie trafił do bramki. Tuż przed końcem pierwszej połowy Piast mógł wyrównać, ale Sławomir Sobczak huknął mocno z bliska, ale trafił w poprzeczkę.
Po zmianie stron gospodarze próbowali nadal doprowadzić do wyrównania. W 57. miuncie Kowalczyk obronił groźny strzał z dystansu Kiecia i dobitkę Kika.
W końcówce Dariusz Łojko ograł Ciemniewskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył wynik na 2:0. Łojko mógł to zrobić chwilę wcześniej, ale wówczas przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.
Wydawało się, że drugi gol dla Twardego zakończył emocje w tym meczu. Było wręcz przeciwnie. Minutę przed końcem Antoni Podobiński zdobył kontaktową bramkę dla Piasta. Podopieczni Dariusza Michałka w doliczonym czasie gdy próbowali wyszarpać choćby punkt, ale wynik nie zmienił się.

Piast Dziwiszów – Twardy Świętoszów 1:2 (0:1)
Bramki: Podobiński – Tylutki, D. Łojko
Żółte kartki: Tylutki, Bolecki
Sędziowali: Elżbieta Faryniarz jako główna oraz Łukasz Nalepa i Przemysław Surowiecki
widzów: około 100
Piast: Mikulski - Kieć, Ciemniewski (89' Gurazda), Dudek, Ziółkowski (50' Masel), Kik, Saniuk, Podobiński, Zyner, Sobczak (82' Marek), Górski.
Twardy: Kowalczyk - Tylutki, Flak, J. Szkarapat, Drozd, Iwaniak, Kliwak, D. Łojko, M. Łojko, Rissmann, D. Szkarapat.

Pozostałe wyniki 23. kolejki:
Gryf Gryfów Śląski – Piast Zawidów 4:2
(3:0), M. Baszak x2, Rudnicki, Gandurski
Hutnik Pieńsk – Piast Wykroty 1:4 (0:1), Szydlarski –
Łużyce Lubań – GKS Raciborowice 6:2 (2:2), Bojdziński, Cieślak, Fereniec, Kościecha, Piaśnik, Lużyński
Czarni Lwówek Śląski – Leśnik Osiecznica 5:1
Orliki Węgliniec – GKS Warta Bolesławiecka 4:1 (3:0), Kurianowicz x2, Gołyźniak, samobójcza