Udany powrót Eli Paździerskej

Po wyleczeniu kontuzji doświadczona rozgrywająca/rzucająca Elżbieta Paździerska (na grupowym zdjęciu z numerem 11), znów skutecznie broni barw MKS MOS Karkonosze. W wyjazdowym meczu koszykówki w Wodzisławiu Śląskim z ŻKK Olimpią przebywała na boisku 40 minut. Ela zdobyła najwięcej, 22 punkty, notowała cztery zbiórki piłki, trzy asysty i dwa przechwyty.

Przez pełne cztery kwarty w jeleniogórskiej drużynie występowały także Joanna Pawlukiewicz - 20 pkt. i Natalia Korczyc (d. Małaszewska) – 13 pkt. Ponadto celnie rzucały Patrycja Szubrowska – 7, Katarzyna Mach – 6 i Weronika Bernaś – 2 pkt. Krócej zagrały Zuzanna Boduch i Celina Kwietoń. Niestety „Karkonoszki” doznały porażki z beniaminkiem I ligi kobiet 70:80. Zespół trenera Jerzego Gadzimskiego przegrał trzy odsłony, 14:16, 18:24, 15:23. Przyjezdne na swoją korzyść, 23:17, rozstrzygnęły tylko ostatnią kwartę. W ocenie szkoleniowca główna przyczyna porażki to zła gra pierwszej piątki Karkonoszy w obronie przez trzy „ćwiartki” spotkania. Były też inne minusy. Koszykarki z Jeleniej Góry często pudłowały zza linii 6,75 metrów. Z 23 oddanych rzutów piłka trafiła zaledwie cztery razy do kosza. Rywalki miały udanych 9 rzutów z 17 prób i znacznie lepszą skuteczność w rzutach za dwa „oczka” (22 z 39, Karkonosze 21 z 43).

Po rozegraniu 13 meczów „Karkonoszki” z dorobkiem 17 punktów (cztery zwycięstwa i aż dziewieć przegranych), stosunek „koszy” 780:900, zajmują przedostatnie, dopiero dziesiąte miejsce w tabeli grupy B. Do końca rundy zasadniczej jeszcze tylko siedem I-ligowych potyczek, w tym cztery w jeleniogórskiej hali SP 10. Już w najbliższą sobotę, 28 stycznia, o godzinie 19, ekipa MKS MOS Karkonosze powalczy z ósmą w tabeli ekipa 1KS Ślęzy Wrocław.