VIII kolejka A klasy - Grupa II:

Włókniarz Leśna - Olsza Olszyna 7-2 (3:1)

Bramki: Bełzowski (5), Panek, Rybus dla Leśnej; Markowski (2. k.,k.) dla Olszyny
Chmielanka Chmieleń - Stella Lubomierz 1-1 (1:1)

Bramki: Brodziński dla Chmielenia; Pomagała dla Lubawki

Czerwona kartka: Bilecki (Stella; 81. Min.; 2 ż.)

Skalnik Rębiszów - Orliki Węgliniec 3-5 (1-3)

Bramki: Machniej (2), Oniszczuk dla Rębiszowa; Naskręt (2), Hałaś (2), Gołyźniak dla Weglińca

LZS Porajów Kopaczów - Cosmos Radzimów 3-3 (1:1)

Bramki: Ratajczyk (3) dla Porajowa

LZS Kościelnik - Pogoń Markocice 1-2 (1-1)

Bramki: Duszyński dla Kościelnika; Bregin, Suchocki (k.) dla Markocic

Górnik Węgliniec - Gryf Gryfów Śląski 3-2 (1:1)

Bramki: Plewiński, Michaluk, Kurianowicz (l.) dla Weglińca; Redźko, Wolsztajn dla Gryfowa

LZS Radostów - Błękitni Studniska Dolne 0-4 (0:1)

Bramki: Kiełb (2), Flak, Antoniszyn

Nie zwalnia tempa lider z Leśnej. Jest bardzo skuteczny i wygrywa pewnie - tym razem dostało się solidnej drużynie Olszy Olszyna.  W wysokiej przegranej zadecydowała dekoncentracja w końcowych minutach pierwszej połowy. W meczu był remis i goście utrzymywali jakość gry, gdy nagle wszystko się posypało, i w ciągu kilkunastu minut gospodarze strzelili trzy bramki. W drugie części tylko dopełnili formalności. Trzeba dodać, że gospodarzom nie uznano dwóch bramek, więc dla przyjezdnych mogło się skończyć dużo gorzej.

Liderzy mają coraz większa przewagę, bo kolejne drużyny z tabelki nie wykorzystały szansy jaką dawały pojedynki z potencjalnie słabszymi rywalami. Stella straciła dwa punkty w Chmieleniu, a  Radzimów zremisował z ostatnim w tabeli Porajowem. Oba mecze były bardzo żywe i mogły się podobać. Większy ciężar gatunkowy miał ten w Chmieleniu, bo to przecież lubomierskie derby. I emocji nie brakowało, a bliżsi zwycięstwa byli gospodarze – w końcówce stworzyli przynajmniej cztery sytuacje, z których powinny paść bramki.

W Porajowie bliżsi zdobycia kompletu punktów byli goście – miejscowi wyrównywali i tuz przed końcem I i II połowy. Do tego kończyli mecz w dziesiątkę. Zdaniem gospodarzy sędziowie nie spisali się najlepiej, ich zdaniem rywale z trzech zdobytych goli, 2 strzelili ze spalonych.

Tempa nie zwalniają Orliki z Węglińca tym razem ostrzeliwując Skalnika Rębiszów, zresztą z wzajemnością, co dało 8 goli w spotkaniu. Także druga drużyna z Węglińca wygrała po emocjonującym meczu z Gryfem Gryfów, ale emocje sportowe przysłoniły sędziowskie dziwy, o których opowiadano i w jednym, i w drugim obozie. – Tak słabych sędziów jeszcze nie widzieliśmy – powiedziano nam w Węglińcu. Górnik wygrał zdobywając bramkę z rzutu karnego w ostatniej minucie meczu, co ciekawe o tę decyzję sędziego nikt nie ma pretensji: - Była słuszna, stwierdzono zgodnie.

Tabela po VIII kolejkach

OZPB zweryfikował spotkania LZS Kościelnik – Stella Lubomierz (2:3) i Orliki Węgliniec – LZS Kościelnik (0:1) na walkowery dla rywali LZS

1. Włókniarz Leśna               24   40-7

2. Orliki Węgliniec                16   35-16

3. Stella Lubomierz              16   34-17

4. Cosmos Radzimów           14   21-13

5. Olsza Olszyna                  13   18-17

6. Błękitni Studniska Dolne   11   18-26

7. Górnik Węgliniec             11   17-25

8. LZS Radostów                  10   17-22