W hicie kolejki okręgówki górą Sudety

W  hicie kolejki okręgówki górą Sudety

Ambitna walka przez 90 minut na całym boisku na pograniczu faulu, wiele niewykorzystanych sytuacji podbramkowych, trochę nerwów i piłkarskiego chaosu, dwa gole Krzysztofa Pieśkiewicza w 41. minucie i w doliczonym czasie gry (97. min.)- tak najkrócej można opisać sobotni (22 października), mecz rewelacyjnych w tym sezonie drużyn beniaminków z czołówki tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej, Pogoni Świerzawa (wicelider) i Sudetów Giebułtów (5. miejsce).

W mocno osłabionym zespole trenera Arkadiusza Palucha ze względów rodzinnych (wyjazd na wesele) i z powodu kontuzji, zabrakło czterech zawodników z podstawowego składu, których gra zawsze robi różnicę. W starciu z wymagającym rywalem Pogoń musiała sobie radzić bez najlepszego napastnika, bramkostrzelnego Krzysztofa Szpechta, braci Dawida i Łukasza Tatusiów oraz Grzegorza Zajdy. To trzecia porażka drużyny ze Świerzawy i siódme zwycięstwo gości prowadzonych pzz Mariusza Chlabicza. Piłkarze Sudetów zrównali się punktami (po 23) z Pogonią, ale mają jeszcze do rozegrania jedno spotkanie więcej, bramki 28:11.

Skład Sudetów: Mateusz Gilewski, Sebastian Andruchów, Franciszek Kras, Serhij Taran, Patryk Szczęsny, Bartosz Wichuła, Krzysztof Pieśkiewicz, Jakub Gilewski, Mateusz Tyszkowski, Krzysztof Panek i Daniwel Piechno. Rezerwowi: Łukasz Krawczyk, Norbert Chęciński, Mariusz Chlabicz, Arkadiusz Rewers, Jerzy Ciota, Marcin Makowski i Oskar Rymer.