W Kowarach lepszy Górnik

Daniel Gałach po tym strzale zdobył gola dla Olimpii.

Kowarska Olimpia przegrała w sobotę u siebie z Górnikiem Wałbrzych 1:2 w meczu kontrolnym. Goście mieli więcej sytuacji, ale kowarzanie też pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Od początku optyczną przewagę mieli wałbrzyszanie, ale to Olimpia stworzyła kilka dogodnych sytuacji. Pierwszego gola zdobyli górnicy. Strzał Marcina Morawskiego z rzutu wolnego obronił Marcel Lizak, ale wobec dobitki Marcina Orłowskiego był bezradny.

Niedługo potem padło wyrównanie. Mateusz Baszak zagrał idealnie do Daniela Gałacha, a ten odważnie wszedł w pole karne i pokonał bramkarza Górnika.
Wynik meczu został ustalony jeszcze przed przerwą. Do dośrodkowania z prawej strony wyskoczył dobrze znany w Jeleniej Górze (w poprzednim sezonie rundę jesienną spędził w Karkonoszach) Dominik Radziemski i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie goście stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale albo zabrakło im precyzji, albo też bardzo dobrze bronił Lizak.

Olimpia Kowary – Górnik Wałbrzych 1:2 (1:2)