W sparingu KPR – Korea Płd. 21:40

Będące na etapie roztrenowania szczypiornistki z jeleniogórskiego klubu rozegrały w Lubinie pożyteczny mecz towarzyski z kobiecą reprezentacją Korei Południowej. Azjatki jako zdecydowne faworytki pewnie wygrały ciekawy sparing różnicą 19 bramek. Wcześniej sześciokrotne medalistki igrzysk olimpijskich (w kolekcji dwa złote krążki, ostatni brązowy w Pekinie w 2008 roku) zwyciężyły lubińskie Zagłębie 35:20 (18:9)i 37:17 (19:9).

Drużyna trenera Lim Yong Chula dała pokaz świetnej gry. Utytułowane Koreanki wyróżniała szybkość, technika i dynamika akcji ofensywnych. Bramki zdobyło 13 zawodniczek, najwięcej Gwon Han Na, Kim Yinyl i Yu Sojeon po 6 i Lee Eun Bi 5. Mimo porażki piłkarki KPR-u zagrały bez respektu dla mocnych rywalek. Zaprezentowały się z dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy bardzo skutecznie broniły. Do 25. minuty jeleniogórzanki toczyły wyrównaną walkę (13:15). Dopiero w końcówce Azjatki powiększyły przewagę do sześciu goli (13:19). Po przerwie zawodniczkim KPR-u brakowało sił, stąd wysoki wynik.

Bramki dla pokonanych strzeliły wyróżniające się na boisku Anna Mączka (na zdjęciu) - 6, Joanna Załoga - 4 i Małgorzata Mączka (podpisała roczny kontrakt z Metraco Zagłębiem Lubin) – 3 oraz Sylwia Jasińska i Aleksandra Tomczyk po 2, Aleksandry: Oreszczuk i Uzar, Karolina Kanicka i Martyna Michalak po 1. Zagrały też Justyna Fijałkowska i Tetiana Bilenia. Warto pochwalić obie bramkarki KPR-u Katarzynę Demiańczuk i Martynę Hoffman.

Trzy mecze kontrolne w Lubinie to część przygotowań zespołu Korei Południowej do IO w Rio de Janeiro. W Brazylii w grupie B powalczą z reprezentacjami Rosji, Holandii, Argentyny, Szwecji i Francji. Jeszcze w maju Azjatki zagrają sparing w Kijowie z Ukrainą.