Walczą o rakietę Karoliny Woźniackiej

Najmłodsi tenisiści z Jeleniej Góry doskonale spisali się w prestiżowych turniejach na kortach w Legnicy i we Wrocławiu. To nie pierwsze i nie ostatnie sukcesy utalentowanych nadziei „białego” sportu.

W zawodach „Masters Kubot Kids Cup” z udziałem ponad setki chłopców i dziewcząt z trzech kategorii w grupie „czerwonej” podwójny triumf odnotował uczeń SP nr 2, Kornel Kolek. Zwyciężył w punktacji generalnej i wygrał finał turnieju głównego. Z dużą przewagą w kategorii „pomarańczowej” na najwyższym podium stanął Antek Pankowski (SP nr 11). W „generalce” był drugi. W kategorii „zielonej” z największą liczbą punktów w klasyfikacji łącznej zwyciężyła uczennica SP nr 6, Zuzanna Jeschke.

Dzień później Zuzia i Kornel zakwalifikowali się do turnieju głównego „KIA Cup o rakietę Karoliny Woźniackiej”. W finale Zuzia łatwo wygrała 2:0. Tak samo zakończyły się finałowe mecze Kornela z tenisistami z Katowic i Poznania. Sukcesy premiują wymienioną dwójkę do wyjazdu do Katowic na ogólnopolski turniej Masters. Powalczą tam po dwie młode osoby z sześciu miast Polski. Zwycięzca otrzyma rakietę z autografem znakomitej tenisistki najwyższej światowej klasy Karoliny Woźniackiej, roczny kontrakt z „Babolatem” i ufundowany przez organizatorów cyklu wyjazd do Australii na turniej Open 2015 wraz z osobą towarzyszącą.

Trenerami Zuzanny Jeschke i Antosia Pankowskiego są Czech Petr Nemecek i Hubert Heleniak. Treningi ogólnorozwojowe prowadzi Kazimier Meler. Kornela szkoli jego tata Tomasz Kolek. Logistyką (treningi i turnieje), zajmują się rodzice tenisistów.