Wicelider Superligi – KPR 35:24

Nie było niespodzianki w meczu 19. kolejki kobiecej ekstraklasy. W jeleniogórskiej hali zdecydowany faworyt, drugi w tabeli GTPR Vistal Gdynia, z reprezentantkami Polski w składzie, bez problemów pokonał KPR różnicą jedenastu bramek, do przerwy 20:12.

Dla przyjezdnych najwięcej goli zdobyły: aktualnie najskuteczniejsza polska szczypiornistka, rozgrywająca Monika Kobylińska 8, Martyna Bogusławska 6, obrotowe Aleksandra Dorsz i Joanna Szarawaga po 4. Skoncentrowane gdynianki od pierwszych minut powiększały przewagę. Po zmianie stron podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego nadal dominowały na boisku.

To był dla nas pożyteczny mecz ligowy, oby tak dalej – powiedział krótko szkoleniowiec Vistalu. Trener KPR-u Tomasz Konitz był zadowolony z postawy jeleniogórzanek tylko w pierwszym kwadransie. Potem żółto – niebieskie słabo spisywały się w obronie i łatwo traciły bramki. Teraz przed KPR-em trudny mecz z KPR-em Kobierzyce, który trzeba koniecznie wygrać przed trzecią i czwartą rundą Superligi.

Dla pokonanych najwięcej trafień zanotowały Sylwia Jasińska 5, Tetiana Bilenia, Joanna Załoga i Karolina Kanicka – po 3. Pozostałe bramki zapisano na konto Aleksandry Tomczyk, Sabiny Kobzar, Aleksandry Oreszczuk i Natalii Janas – po 2 oraz Agaty Skowrońskiej i Patrycji Koc.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziów odbyła się miła uroczystość uhonorowania Ryszarda Kubiaka, który społecznie zajmuje się obsługą techniczną ligowych meczów KPR-u. Wcześniej był kierownikiem klubowej drużyny młodziczek. Statuetkę z podziękowaniem wręczył prezes KPR-u Michał Kasztelan.