„Wichosiowe” młodziczki górą, kadetki z porażką

Kolejne zwycięstwo w Lidze Dolnośląsko-Lubuskiej odniosły młode koszykarki z zabobrzańskiego klubu. We Wrocławiu zespół trenera Rafała Sroki pokazał sportowy charakter. Dziewczęta walczyły o każdą piłkę i regionalne derby z Libet Ślęzą wygrały 64:54.

Do przerwy popularne „Wichośki” prowadziły 33:29, trzecia kwarta należała do gospodyń (20:10). W czwartej odsłonie młodziczki z Jeleniej Góry doskonale zagrały w defensywie (21:5). Pierwsze punkty straciły dopiero w 39. minucie. W ocenie szkoleniowca o sukcesie przyjezdnych zdecydowały ich szybkie i skuteczne ataki między 32. i 37. minutą meczu.

Punkty dla KS „Wichoś” zdobyły: Anna Wałęska 13, Katarzyna Morańda 12,Paula Krzykowska 10, Paulina Grabowska 9, Katarzyna Zimmer, Nadia Biniek, Anna Bankiewicz i Amelia Białas po 4, Julia raban 3 i Kinga Joniec 1.

Zawodniczkom „Wichosia” nie powiodło się w konfrontacji z liderkami rozgrywek U-16. Nasza drużyna kadetek doznała porażki we Wrocławiu z MKS MOS Procom System Ślęzą 58:69. W zwycięskiej ekipie wystąpiły złote medalistki ostatnich mistrzostw Polski.

Wynik nie przynosi ujmy jeleniogórskim koszykarkom. Pokazały się z dobrej strony. Szczególnie zaimponowały w drugiej połowie spotkania, gdy aż siedmiokrotnie trafiły za trzy punkty – powiedział trener Ralf Koczwara.

Bardzo dobrze spisała się zdobywczyni 20 punktów Żaneta Grzegorz. Trafiała z dystansu i po efektownych wejściach pod kosz. Klasę pokazała rozgrywająca Oliwia Rydlikowska, która sama też zdobyła 16 „oczek”. Serię czterech celnych rzutów zza linii 6,75 metrów miała Julia Wadecka. Pozostałe punkty wywalczyły Natalia Piwko 6, Zuzana Michałek i Anna Dawidson po 2.