To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielkie piłkarskie derby odwołane

Wielkie piłkarskie derby odwołane

To już ostateczna decyzja: nie dojdzie do zaplanowanego na niedzielę (22 listopada) trzecioligowego hitu pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra a Górnikiem Wałbrzych. Powodem zły stan boiska przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

– To przestaje być zabawne, wręcz zakrawa na kpinę – mówi Tomasz Kowalczyk, prezes Karkonoszy Jelenia Góra. – Ludzie, którzy są za to odpowiedzialni i nie reagują, powinni mieć świadomość, że za przygotowaniem takiego meczu, oprócz wysiłku zawodników stoi rzesza ludzi, którzy pracują społecznie. Poświęcają swój czas, często i swoje pieniądze. W momencie, kiedy następuje kulminacja ich pracy, nie dochodzi do meczu, bo komuś czegoś nie chciało się dopilnować.

Zauważa, że to druga duża piłkarska impreza na Złotniczej, która kończy się niewypałem. Pierwsza to mecz reprezentacji kobiet Polska – Holandia, który został przerwany po 45 minutach z powodu awarii oświetlenia. Półtora tysiąca widzów musiało rozejść się do domów. Derby Karkonosze – Górnik miało obejrzeć około tysiąca widzów, w tym około 300 z Wałbrzycha. Nie zostanie rozegrany z powodu zalanej murawy.
– To boisko zdecydowanie nie nadaje się do gry. Jest w takim stanie, że jeżeli nawet dzisiaj przestałby padać deszcz, to i tak przez najbliższy tydzień nie będzie się nadawało – powiedział Tomasz Kowalczyk.
Szefowie spółki Termy Cieplickie, która zarządza stadionem miejskim, przyznają, że nie wiedzą, co jest powodem zalegania wody na stadionie. – Stan płyty boiska jest powszechnie znany i powracający – czytamy w oświadczeniu, które wygłosił w piątek prezes Zbigniew Kubiela. Dodał, że nie chce komentować relacji między urzędem miasta (właścicielem stadionu) a wykonawcą tej inwestycji. Prezydent Marcin Zawiła nie chce na razie komentować tego tematu.
– Strony są zgodne, że w okresie między rozgrywkami należy dołożyć wszelkich starań oraz przeprowadzić prace niezbędne do uzyskania pełnej funkcjonalności płyty boiska – dodał Z. Kubiela.
Zapewnił, że Termy są w kontakcie z klubem Karkonosze oraz Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej. – Sugerowaliśmy przeniesienie meczu na termin wiosenny i prawdopodobnie związek przyjmie takie rozwiązanie – powiedział Z. Kubiela.
A jeśli do tego czasu usterki nie zostaną usunięte? Prezes Kubiela deklaruje, że spółka będzie w stanie mechanicznie usunąć wodę z boiska.

Komentarze (6)

grajcie w gównie i błocie a będzie wam lepiej!!! po co te boiska i inne gówna? galerie postaw ZAWIŁA!

boisko-złe jak nie prąd to woda, galera-zła bo przez nią zakorkowało się
całe miasto, skd-złe bo to był tylko spot wyborczy, jelenia góra-zła
nie nie jest zła jest tylko bardzo źle zarządzana tak jak reszta Polski
przez ostatnie 70lat, cała ziemia jest źle zrządzana - co zwykli mieszkańcy mogą zrobić aby na ziemi mieli lepiej ....

Sprzedać stadion i teren przyległy inwestorowi który zbuduje galerię.I nie ma problemu.Powodem zalegania wody jest podłoże oraz niewłasciwy drenaż.Modernizacja stadionu to kpina.Drugiego etapu i tak sie nie doczekamy.Jak mnie pamiec nie myli to pierwszy przetarg wygrała firma z miłkowa.Wyłoniono innego wykonawcę który jak widać umie lawirować i odbijac piłeczkę a w ratuszu nie ma osoby lub osób króre nie tylko by przyjeły ta piłke ale i wyprowadziły skuteczny kontratak

I tak są wydawane nasze pieniądze to chyba nie jest gospodarność ?

Ostatni prawdziwi gospodarze naszego miasta zostali wygnani w 1945 roku.
Od tamtego czasu mamy tylko niudolną rzeszę urzędasów nie mających pojęcia o gospodarce miasta.

"spółka będzie w stanie mechanicznie usunąć wodę z boiska"

Uwierzę, jak zobaczę. Nikt nie usunie stamtąd wody mechanicznie. Pompowanie odpada, bo za płytko. Inne metody też. Chyba, że urzędasy będą pełzać po trawie i dziubkami spijać wodę z murawy.