Wpadka Sudetów

W drugoligowej potyczce w Kościanie koszykarze z Jelenie Góry podtrzymali niechlubną serię wyjazdowych porażek. Po raz szósty w tym sezonie komplet punktów oddali ligowemu rywalowi z... ostatniego, jedenastego miejsca w tabeli.

Po niespodziewanej przegranej 80:83 zespół jeleniogórski zajmuje nadal wysoką, aktualnie czwartą lokatę (14 pkt. w 10. spotkaniach), ale trzy kluby niżej sklasyfikowane mają jeszcze do rozegrania po jednym meczu, a cztery po dwa pojedynki.

Do Kościana na potyczkę z beniaminkiem II ligi nie pojechali jeleniogórscy studenci, skuteczni gracze podkoszowi Paweł Minciel i Jarosław Wilusz. Pomimo ich absencji Sudety prowadziły do przerwy (w kwartach 21:16 i 22:20). Sytuacja zmieniła się po zmianie stron, gdy koszykarze BC Obry odrobili straty. Celnie rzucali Sławomir Nowak (razem 19 pkt.), Alan Urbaniak (15), Konrad Stanisławiak (11) i Leszek Przygocki (10). Losy zaciętego spotkania rozstrzygnęły się w końcowych sekundach (w kwartach 25:17 i 22:20 dla Obry). Dopiero drugie w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych trenera Marka Łodygi bardzo poprawiło humory w klubie.

Dla zespołu z Jeleniej Góry punkty wywalczyli wyłącznie koszykarze z podstawowej, wyjściowej piątki, Łukasz Niesobski 36, Aleksander Raczek 20, Karol Wojciul 10, Artur Czekański 9 i Kamil Drąg 5.