Wygrane drużyn młodzieżowych Wichosia

Udanie poczynają sobie w rozgrywkach ligi dolnośląsko – lubuskiej zespoły młodzieżowe KS Wichoś Jelenia Góra. Kadetki pokonały WSTK Wschowa Sława 67:57, zaś juniorki wygrały w jeleniogórskich derbach z MKS MOS Karkonoszami 64:56.

Spotkanie kadetek Wichosia z rówieśniczkami ze Wschowy był wyrównanym widowiskiem, w którym prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Decydująca dla losów rywalizacji okazała się trzecia kwarta wygrana przez Wichosia 24:16. Co godne podkreślenia jeleniogórzanki aż sześć razy trafiły w tym meczu za trzy punkty. Punkty dla zwycięskiego zespołu zdobyły: Jagoda Maląg 22, Oliwia Rydlikowska 20, Żaneta Grzegorz 7, Maria Budzikowska 7, Natalia Piwko 7, Katarzyna Davidson 4.
Pojedynek derbowy w lidze juniorek znakomicie rozpoczęły gospodynie z Wichosia. Podopieczne trenera Rafała Sroki po 7 minutach gry prowadziły już 15:2, zaś do wygrywały 36:15. Po zmianie stron długo wydawało się że zwyciętwo gospodyń jest pewne, jednak w czwartej kwarcie szybko zaczęły one tracić wypracowaną wcześniej przewagę. W 39 minucie juniorki Karkonoszy zniwelowały dystans dzielący je od rywalek do zaledwie trzech oczek 56:59. Końcówka należała jednak do drużyny z Zabobrza, która nie pozwoliła już sobie rzucić choćby punktu i ostatecznie wygrała 64:56. Punkty dla Wichosia: Marzena Małenda 17, Aleksandra Prokop 16, Aleksandra Lorenz 12, Jagoda Kuduk 8, Maria Budzikowska 5, Oliwia Rydlikowska 3, Natalia Piwko 3. Na dorobek punktowy Karkonoszy złożyły się trafienia: Zuzanny Boduch 16, Aleksandry Ratajczak 13, Anety Roli 12, Weroniki Bernaś 10, Mai Michniewicz 4 i Aleksandry Lewandowskiej 1.