Wyniki IV ligi

Niżej podajemy komplet wyników oraz aktualną tabelę IV ligi dolnośląskiej.

Cenne zwycięstwo w dzisiejszym meczu odniosła Olimpia Kowary. Pokonała na wyjeździe 3:2 czarnego konia jesieni – Orkana Szczedrzykowice.
Był to mecz stałych fragmentów gry, tak padły cztery z pięciu goli. Bohaterem Olimpii był ten, którego występ do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania – Adrian Nowiński. – Dzień przed meczem miał gorączkę. O tym, że Adrian wystąpi zdecydowaliśmy na rozgrzewce przed meczem – powiedział trener Krzysztof Kapelan.
Nowiński otworzył wynik w 6. minucie, zamykając dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po zmianie stron bardzo dobrą akcję przeprowadził Sebastian Szujewski, który minął trzech obrońców ale był faulowany przez bramkarza Orkana. Sędzia wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał Mateusz Han. Gospodarze wzięli się do odrabiania strat: w 70 minucie zdobyli kontaktowego gola a w 90 byli pełni szczęścia, kiedy to gola na remis zdobył Piechuta (strzelił oba gole). Olimpia nie złożyła broni. W doliczonym czasie gry Bębenek dośrodkował z rzutu wolnego a Nowiński głową dał kowarzanom cenne zwycięstwo. Dzięki niemu, Olimpia powróciła na trzecie miejsce w tabeli i wciąż może myśleć o awansie. Dystans do wicelidera z Polkowic jest spory – wynosi 10 punktów, ale nie niemożliwy do odrobienia. – W pierwszej połowie gospodarze byli zdecydowanie lepsi. Dokonałem kilku zmian, zagęściliśmy środek pola i w drugiej mecz się wyrównał, choć to my mieliśmy dogodniejsze sytuacje – podsumował trener Kapelan.
Olimpia wystąpiła bez czterech podstawowych graczy, tworzących trzon zespołu: bramkarza Mateusza Gilewskiego, obrońcy Marcina Smoczyka, pomocników Mateusza Zatylnego i Mariusza Malarowskiego. Ten ostatni ma naderwane więzadła krzyżowe i nie zagra do końca rundy.

Wyniki 11. kolejki:
Orkan Szczedrzykowice – Olimpia Kowary 2:3 (0:1), bramki: Nowiński x2, Han;
Granica Bogatynia – KS Polkowice 2:3 (1:1), Pietkiewicz x2
LZS Stary Śleszów – Nysa Zgorzelec 5:0 (1:0)
Sokół Wielka Lipa – Włókniarz Mirsk 3:2 (2:2), B. Morzecki, Woźniczka, cz.k. A. Badura (za 2 żółte);
BKS Bobrzanie Bolesławiec – AKS Strzegom 1:0 (0:0), Wojciechowski;
Miedź II Legnica – Widawa Bierutów 6:0;
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Zjednoczeni Żarów 1:2;
Chojnowianka Chojnów – GKS Kobierzyce 1:2.