Zapaśnicy rywalizowali o Złoty Pas

W niedzielę odbył się coroczny Turniej Zapaśniczy o „Złoty Pas”. W tym roku okazja była podwójna, obchodzono bowiem 50-tą rocznicę zapasów jeleniogórskich.

Przy tej okazji odznaczono długoletnich działaczy i zasłużonych zawodników. W samym turnieju wzięło udział 160 zawodników z 9 klubów z Polski i Czech. Organizatorem była sekcja zapasów Jeleniogórskiego Centrum Sportów Walki. Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Klimek z Wrocławia, uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata Kadetów. Najlepszym zawodnikiem z Jeleniej Góry został wybrany Paweł Kaczałko a nagrodę dla najmłodszego zawodnika odebrał Adrian Olszewski.

Bardzo dobrze spisali się gospodarze z jeleniogórskiej sekcji zapasów JCSW, którzy trenują pod okiem Mirosława Wieczorkiewicza. W swoich kategoriach zwyciężyli: Adrian Obuchowicz, Paweł Kaczałko i Patryk Kobiałka. Drugie miejsca zajęli: Patryk Gumienny, Adrian Olszewski a trzecie: Bartosz Obuchowicz, Przemysław Korsak, Adam Leśniak. Tuż za podium, czyli na 5. miejscu, uplasowali się: Dawid Kowalski, Jakub Stompór, Jakub Wójcik. Fotogaleria z zawodów na www.nj24.pl.

Przypominamy, że zajęcia z dziećmi prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 16.-18. w hali zapaśniczej przy ul. Złotniczej. Trener Mirosław Wieczorkiewicz zaprasza zainteresowanych.

W najbliższy weekend grupa jeleniogórskich zapaśników wybiera się do Budapesztu na mistrzostwa świata oldbojów. Mirosław Wieczorkiewicz będzie starał się o piąty z rzędu tytuł mistrza świata (kategoria 97 kg), Edward Masełko będzie bronił tytułu wicemistrza świata (69 kg). W zawodach zadebiutuje Ryszard Becker (63 kg). Trzymamy kciuki!