Znowu na tarczy

Siódmej porażki w rundzie wiosennej III ligi, w ośmiu dotąd rozegranych meczach, doznali piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. W sobotę przegrali w Świdnicy z Polonią Stalą 0:2.

Jeleniogórzanie zagrali niezły mecz. Dużo lepszy, niż wskazywałby na to wynik. W pierwszej połowie grali jak równy z równym, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. W 41. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie: Igor Wargin uderzył głową pokonując Oskara Wieliczkę.

W drugiej części gry biało-niebiescy próbowali doprowadzić do wyrównania. Okazje do tego mieli Łukasz Kusiak (trafił w poprzeczkę) oraz Łukasz Kowalski. W końcówce kontrę gości wykończył Grzegorz Borowy, umieszczając piłkę w siatce.
We wtorek (3 maja, godz. 12., stadion przy ul. Złotniczej) Karkonosze Jelenia Góra grają zaległy mecz 18. kolejki z Górnikiem Wałbrzych. Górnik jest liderem i wiosną przegrał tylko raz – z Polonią Stalą Świdnica.
Polonia Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 2:0 (1:0)