Zwycięskie Karkonosze, klęska „Wichosiek”

W I lidze kobiet jeleniogórzanki pomimo nieporadności w trzeciej kwarcie (8:16), wygrały u siebie z Mon – Polem Płock 51:45 (13:9, 13:5, 17:15). To drugi zwycięski mecz MKS MOS Karkonosze w walce o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Podobnie jak przed tygodniem w Warszawie swoje koszykarskie możliwości pokazała wychowanka jeleniogórskiego klubu Joanna Pawlukiewicz (na zdjęciu). Zdobyła najwięcej, 18 punktów. Monika Paradowska trafiła za 12, Agnieszka Myślak i Agata Krygowska za 8 punktów.

Drugoligowe zaległości odrobiły młodziutkie dziewczęta z KS „Wichoś”. Najpierw w Brzegu uległy Stali 60:77, dzień później przed własną publicznością zostały rozbite 96:46 przez liderki grupy zachodniej z Tęczy. Rozmiary sportowej klęski różnicą 50 „oczek” robią wrażenie. Zespół koszykarek z Leszna dyktował warunki gry i powiększał przewagę od 16:0 do 54:17 do przerwy. Silny i wyrównany kadrowo team Tęczy aspiruje awansu do I ligi kobiet.