lutego 19, 2017 02:09 po południu

Ostatni dzień festiwalu „Trójka Górom” to - oprócz spotkań, warsztatów i konkursów – przede wszystkim dzień rozstrzygnięcia dwudniowych Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Zarówno ekipy uczestniczące w konkursie, jak i liczni kibicujący rzeźbiarzom, z obawa spoglądali w niebo, z którego zamiast upragnionego śniegu, popadywał deszcz. - Śnieg topnieje, mięknie a czas nagli. Mam nadzieje, że nasze prace dotrwają do czasu gdy będą oceniać je jurorzy – mówił szef drużyny z katowickiej ASP Tomasz Koclęga.
Zarówno wśród profesjonalistów, jak i wśród amatorów rywalizowały ze sobą po cztery ekipy. Tematem tegorocznych zmagań śniegowych rzeźbiarzy była Prawda.

lutego 17, 2017 11:03 przed południem

Oficjalnie trzeci festiwal Trójka Górom rozpoczął się wczoraj o 17.30, jednak już wcześniej popularni dziennikarze radiowi Tomasz Żąda i Marek Niedźwiecki poprowadzili swoje audycje z Norweskiej Doliny, a w Namiocie Spotkań na Skwerze Radiowej Trójki można było posłuchać ciekawej rozmowy o Wlastimilu Hofmanie.  

lutego 17, 2017 09:25 przed południem

Jeleniogórska Książnica Karkonoska zaprasza na cykl pokazów filmowych „Tureckie Kino w Książnicy Karkonoskiej”, organizowany we współpracy z Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie. Projekcje odbywać się będą na przestrzeni całego 2017 roku zawsze w ostatnią środę miesiąca, w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej, przy ul. Bankowej 27, o godz. 17.00. Wstęp jest darmowy.

lutego 13, 2017 07:12 po południu

W Zdrojowym Teatrze Animacji spotkali się menadżerowie, artyści oraz przedstawiciele instytucji, które wspierają kulturę w Jeleniej Górze i Kotlinie. Po raz czwarty Noworoczne Spotkanie Ludzi Kultury zorganizowała Zofia Czernow. Goście poseł Czernow mieli okazję obejrzeć fragmenty nagrodzonego na festiwalu w Nowym Jorku monodramu „Kontrabasista” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza. 

lutego 12, 2017 10:42 przed południem

Uczniowie szkół muzycznych z całej Polski uczestniczyli w tegorocznej, XI edycji „Gitaromanii”, czyli Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka w Jeleniej Górze. – Poziom był bardzo wysoki – podsumował Piotr Pałac, przewodniczący jury podczas sobotniego wręczania nagród.

lutego 11, 2017 06:47 po południu

Już 20 lutego rozpoczyna się jubileuszowy, 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA, organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Na miłośników kina i dobrej muzyki czeka 7 wypełnionych wydarzeniami dni, ponad 200 filmów, 2 wspaniałe koncerty, 7 spotkań z twórcami i 2 wydarzenia towarzyszące festiwalowi. Tyle liczby, a co dokładnie w programie?

lutego 11, 2017 01:03 po południu

W Szklarskiej Porębie od 16 do 18 lutego, już po raz trzeci, zagości Festiwal Trójka Górom. Bogaty i różnorodny program skierowany jest zarówno do najmłodszych, jak i do starszych odbiorców. Na uczestników festiwalu czekają koncerty, spotkania ze znanymi i lubianymi dziennikarzami Programu III Polskiego Radia, rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla całych rodzin oraz dyskoteki i kabarety, trójkowe audycje na żywo. W programie wydarzenia także widowiskowe Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu!

lutego 9, 2017 02:15 po południu

Już dziś, w czwartek 9 lutego, w auli Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze – Cieplicach rozpoczyna się tegoroczna "Gitaromania", czyli XI Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka. Trzydniowa impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.

lutego 3, 2017 03:19 po południu

Obraz nie musi powstawać przy użyciu pędzla i farby. Do stworzenia go może wystarczyć zwykła tkanina, umiejętnie dobrane kolorowe skrawki; aksamit w kwiatki zamienia się wtedy w łąkę, błękitna flanela staje się niebem, pasmanteryjny sznurek przemienia się we fryzurę Karkonosza.
Od 27 stycznia w Galerii „Muflon” Miejskiego Domu Kultury w Jeleniej Górze – Sobieszowie oglądać można wystawę pt. „W urodziny Heleny”, poświęcony dorobkowi artystycznemu wieloletniej mieszkanki Sobieszowa, Heleny Krawczyk-Demczuk.

lutego 2, 2017 12:43 po południu

W kruchej materii szkła porusza się z niezwykłą lekkością, bawiąc się przy tym i inspirując wieloznacznością słów i sytuacji z nimi związanych. O swojej pracy i radości z niej wynikającej mówiła Edyta Kulla podczas wtorkowego spotkania w jeleniogórskiej galerii BWA.

lutego 1, 2017 09:50 przed południem

Międzynarodowe warsztaty filmowe dla młodych twórców, które odbędą się w dniach 20 – 26 lutego 2017 r. w Jeleniej Górze, adresowane są przede wszystkim do młodych ludzi zainteresowanych filmem, ale w programie wydarzenia są też propozycje otwarte dla wszystkich miłośników kina.

stycznia 28, 2017 05:54 po południu

Jeleniogórski MFF ZOOM – ZBLIŻENIA zawsze był doskonałą okazją, aby poznać to, co najlepsze w światowym kinie ostatniego sezonu. W tym roku program projekcji pozakonkursowych jest wyjątkowo bogaty. Oto kolejne szczegóły programu festiwalowych projekcji specjalnych, na jakie trzeba zwrócić uwagę.

stycznia 25, 2017 10:52 po południu

Vaclav Havel lubił zaskakiwać swoich gości żartami i niespodziankami, choć nie był efekciarzem, a słynął z ogromnego poczucia humoru. Na jednym ze zdjęć tańczy rock’n’rolla w Białym Domu. Cenił sobie jednak ujęcia bardziej oficjalne, a często historyczne, bo one najwięcej mówiły o nim jako o mężu stanu.
Prezydent Czech, ale wcześniej niezwykła postać – intelektualista, literat, opozycjonista o doskonałych koneksjach i ze znamienitej praskiej rodziny. W Domu Hauptmannów w Szklarskiej Porębie przez miesiąc będzie można oglądać Vaclava Havla na fotografiach Alana Pajera i Oldřicha Śkáchy. Wernisaż już w piątek 27 stycznia!

stycznia 25, 2017 08:33 przed południem

Wystawa i warsztaty ikono-pisania czekają na wszystkich zainteresowanych tym rodzajem twórczości. Na wystawę „Ikona - Obraz Tajemnicy” już w najbliższa sobotę, 28 stycznia, o godzinie 16.00 zaprasza Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie.