marca 22, 2017 09:00 po południu

W ramach trwającego w Szklarskiej Porębie Roku Hofmanowskiego od piątku – 24 marca - do obejrzenia będzie nadzwyczaj interesująca wystawa  „Obrazy religijne Wlastimila Hofmana - Szklarka Poręba 1947 – 1970”. Wernisaż tej wystawy o godzinie 17:00 w Muzeum Karkonoskim Dom Carla i Gerharta Hauptmannów przy ulicy 11 Listopada w Szklarskiej Porębie. Wystawę będzie można oglądać do 31 maja.

marca 21, 2017 08:05 po południu

Soliści zdominują tegoroczny Lwówecki Festiwal Talentów - w gronie młodych artystów, którzy będą rywalizować w półfinale i finale tej imprezy znalazło się dziewięcioro takich indywidualności i tylko jeden zespół. Podobny telewizyjnym programom formatu talent show Lwówecki Festiwal Talentów w sobotę, 25 marca, o godz. 18:00 w hali sportowej przy SP nr 2.

marca 18, 2017 10:53 po południu

W Szklarskiej Porębie zainaugurowano Rok Wlastimila Hofmana. W Kościele pw. Bożego Ciała po Mszy świętej, odprawionej pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego, duchowni, gospodarze miasta i mieszkańcy zapalili znicz na grobie Ady i Wlastimila Hofmanów.

marca 18, 2017 10:05 przed południem

Statystycznie rzecz biorąc codziennie w „Jutrzence” wyświetlany jest film. Bywa i tak, że widownia jest pełna. Na najbardziej „chodliwe” tytuły są zapisy, bo wszyscy się nie zmieszczą. Kino za rogiem „Jutrzenka” we Wleniu świętowało pierwszy rok działalności. Nie było czerwonego dywanu, ale Oskary i owszem.

marca 16, 2017 10:11 przed południem

17 i 18 marca swoje 1. urodziny będzie obchodzić Kino za Rogiem „Jutrzenka” we Wleniu. Impreza nawiązywać będzie także do setnej rocznicy powstania kina w maleńkim miasteczku nad Bobrem.

marca 15, 2017 09:11 przed południem

W 1947 r. wybitny malarz, również poeta, Wlastimil Hofman sprowadził się do Szklarskiej Poręby, gdzie mieszkał do śmierci w 1970, przez cały ten czas swoją osobowością i oryginalnością mocno wpływając na atmosferę miasta pod Szrenicą. Od tej przeprowadzki mija właśnie 70 lat, co samorząd Szklarskiej Poręby uznał za dobrą okazję do ogłoszenia Roku Wlastimila Hofmana. Inaugaracja obchodów już  w sobotę, 18 marca.

marca 4, 2017 03:00 po południu

Pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze uroczyście świętowano 25-lecie Euregionu Nysa. Były wspomnienia, odznaczenia państwowe, medale pamiątkowe i upominki, podziękowania, gratulacje i życzenia. Jubileuszową, radosną Galę uświetnił dwugodzinny, międzynarodowy koncert artystów polskich i czeskich ze światową prapremierą koncertu fortepianowego „Karkonoski” i wielominutową owacją zachwyconej publiczności na stojąco.
 

lutego 26, 2017 02:03 po południu

Choć ostatnie projekcje specjalne i festiwalowa gala odbyły się już wczoraj, to tak naprawdę 20. Festiwal Filmowy ZOOM - ZBLIŻENIA zakończą dzisiejsze pokazy filmów nagrodzonych w konkursie i zrealizowanych na Międzynarodowych Warsztatach Filmowych dla Młodych Twórców.

lutego 25, 2017 10:45 przed południem

Spotkanie z Piotrem Dumałą, autorem pokazywanego na festiwalu w środę obrazu "Ederly", świetny dokument Anny Zameckiej "Komunia" i "Nauczycielka" Jana Hrebejka to główne punkty programu piątego dnia festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA.

lutego 24, 2017 11:08 przed południem

Wczorajszy, czwarty już dzień festiwalu filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA, przyniósł nam dwie ważne polskie projekcje. Licznie przybyli do festiwalowego kina LOT obejrzeli najpierw najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego "Las,4 rano" z dawno nie oglądanym na ekranie Krzysztofem Majchrzakiem, a następnie ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki". Tę ostatnią projekcję poprzedziło godzinne spotkanie z bohaterem filmu Kolskiego.

lutego 23, 2017 12:21 po południu

Dzień trzeci jubileuszowego festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA był dniem polskim. w festiwalowym kinie LOT obejrzeliśmy nowy film Piotra Dumały "Ederly" i wciąż budzący żywe reakcje widzów i krytyki "Plac zabaw" Bartosza M. Kowalskiego. Po projekcji młody reżyser wyjaśniał motywy, które skłoniły go do zrealizowania niezwykle drastycznego w swojej wymowie obrazu. Również wczoraj rozpoczęły się projekcje konkursowe i warsztaty towarzyszące festiwalowi, który w najbliższa sobotę zakończy Gala Festiwalowa w gościnnych progach Filharmonii Dolnośląskiej i niedzielny pokaz filmów nagrodzonych w konkursie i zrealizowanych podczas Międzynarodowych Warsztatów dla Młodych Twórców.

lutego 22, 2017 11:15 przed południem

Kolejny dzień filmowych ZBLIŻEŃ za nami. W ramach pokazów specjalnych trwającego w Jeleniej Górze 20. Międzynarodowego festiwalu Filmowego ZOOM - ZBLIŻENIA zaprezentowano dwa kolejne poruszające obrazy. Kolejki przy kasie, tłum w hallu, pełna sala i balkon. Brakuje do szczęścia tylko "koników" przed kinem - żartowano wczoraj w zatłoczonym festiwalowymi gośćmi kinie LOT.

lutego 21, 2017 11:22 przed południem

Mocne i mądre kino oraz wyśmienity koncert zespołu marzeń Możdżer-Danielsson-Fresco na otwarcie. Wczoraj rozpoczął się wyczekiwany przez wielu jubileuszowy, 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA, organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Znakomicie zapowiadająca się impreza potrwa do 26 lutego. 

lutego 21, 2017 08:52 przed południem

Jeleniogórska Książnica Karkonoska zaprasza 28 lutego o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Jerzym Rostkowskim – znakomitym badaczem i odkrywcą, autorem bestsellerów. Spotkanie poświęcone będzie m.in. promocji książki „Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń".