marca 17, 2017 10:15 po południu

Młody wirtuoz skrzypiec, Jarosław Nadrzycki oczarował grą jeleniogórskich melomanów. Piątkowy koncert w Filharmonii Dolnośląskiej poprowadził mistrz batuty, Jerzy Kosek. Koncert z cyklu "Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki" zdominowała muzyka Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego. W programie znalazła się również Uwertura do opery Don Giovanni Wolfganga Amadeusa Mozarta. Zagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej.

marca 17, 2017 06:59 przed południem

Grają i śpiewają piosenki z Krainy Łagodności od ponad 45 lat! W sobotę, 25 marca, o godz. 18.00, Wolna Grupa Bukowina zagra koncert w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Wystąpią: Grażyna Kulawik (śpiew), Wojciech Jarociński (śpiew, gitara), Wacław Juszczyszyn (śpiew, gitara), Wojciech Maziakowski (gitara basowa), Marek Zarankiewicz (instrumenty perkusyjne), Krzysztof Żesławski (gitara elektryczna).

marca 14, 2017 01:24 po południu

W piątek, 17 marca, o godz. 19.00, w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej muzyczny wieczór z cyklu "Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki". Grać będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Jerzego Koska. Jako solista wystąpi skrzypek Jarosław Nadrzycki. Koncert słowem poprowadzi Joanna Moryc. W programie: Uwertura do opery Don Giovanni Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 i IV Symfonia A-dur Włoska op. 90. Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego. 

marca 12, 2017 08:00 przed południem

"Bardziej żartem niż serio" to program muzyczno-rozrywkowy, w którym dominuje żydowska muzyka i inteligentny humor. Zabawnym monologom i skeczom w wykonaniu aktorów Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze - Jacka Grondowego i Piotra Konieczyńskiego - towarzyszą znane i lubiane piosenki w nowych aranżacjach Roberta Wróblewskiego, grającego na instrumentach klawiszowych, śpiewane przez Anetę Kolendo z towarzyszeniem fortepianu i skrzypiec Janusza Nykiela. 

marca 11, 2017 07:26 przed południem

Było pogo, ostre dźwięki i tłum pod sceną – tak wyglądał piątkowy (10 marca) koncert Leniwca i Farben Lehre, który odbył się w sali „Novej” Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

marca 7, 2017 01:07 po południu

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet. W piątek, 10 marca, o godz. 19.00 w sali im. Stefana Strahla wystąpi muzyczna formacja GaDMu Trio i Wielka 8semka w składzie: Michał Gasz (śpiew), Tomasz Mucha (skrzypce), Adam Rybak (instrumenty klawiszowe). W programie znane i lubiane utwory Stana Borysa, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Stanisława Soyki, Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego, Grzegorza Markowskiego, oraz Czesława Niemena.
 

marca 5, 2017 08:28 przed południem

Od kilku dni w internecie można obejrzeć nowy teledysk do piosenki „Raj” jeleniogórskiej grupy „Leniwiec”. Obraz jest nietypowy, powstał podczas zakończonego w lutym festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA.

marca 4, 2017 03:00 po południu

Pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze uroczyście świętowano 25-lecie Euregionu Nysa. Były wspomnienia, odznaczenia państwowe, medale pamiątkowe i upominki, podziękowania, gratulacje i życzenia. Jubileuszową, radosną Galę uświetnił dwugodzinny, międzynarodowy koncert artystów polskich i czeskich ze światową prapremierą koncertu fortepianowego „Karkonoski” i wielominutową owacją zachwyconej publiczności na stojąco.
 

marca 2, 2017 08:31 przed południem

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na marcowy Niedzielny Poranek Muzyczny dla najmłodszych melomanów. 5 marca o godz. 10.30 zespół instrumentów dętych drewnianych zagra koncert zatytułowany „W rozkrzyczanym zoo”. Spotkanie poprowadzą Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz. 

lutego 28, 2017 09:17 przed południem

Już w najbliższy piątek, 3 marca 2017 roku o godzinie 19, tuż po uroczystej Gali o godzinie 17, w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla w Filharmonii Dolnośląskiej soliści i filharmonicy zagrają niecodzienny koncert. Światowa prapremiera Koncertu fortepianowego g-moll “Karkonoski” - z muzyką Macieja Gałęskiego, w opracowaniu Romana Samostrokova - w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej oraz występy chórów dziecięcych z Polski „Złotych Nutkek” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze i Chór z Czech „DPS Vrabčáci” z Teatru w Jabloncu nad Nisou, a także Karkonoskiego Zespołu Szyszak uświetnią Galę 25-lecia Euroregionu Nysa.

lutego 25, 2017 08:35 po południu

Mówi się, że wszystko już było, bo repertuar na kwintet klasyczny został już nagrany wielokrotnie. Dlatego niecały rok temu zrodziła się niebanalna idea, aby stworzyć coś więcej niż kolejny kwintet dęty - tak powstał Kwintet z Popisem.

lutego 25, 2017 09:28 przed południem

Nie było pogo, ale publiczność i tak nagrodziła swoich ulubieńców gromkimi brawami, domagając się bisów. To reakcje po nietypowym, bo akustycznym koncercie punkowej grupy Ga-Ga Zielone Żabki, który odbył się w piątek w klubie Metafora w Szklarskiej Porębie.

lutego 22, 2017 10:50 przed południem

Legendarny punkrockowy zespół z Jawora Ga-Ga Zielone Żabki, w tym roku świętuje 30-lecie istnienia. Jubileuszowy koncert odbędzie się w najbliższy piątek (24 lutego) w Szklarskiej Porębie.

lutego 15, 2017 04:15 po południu

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprasza na atrakcyjny koncert symfoniczny, zatytułowany „Mistrzowie klasycyzmu”. W programie muzycznego wieczoru, który rozpocznie się w piątek, 24 lutego, o godz. 19.00, Symfonia D-dur Franza Xavera Richtera, Koncert wiolonczelowy A-dur Carla Philippa Emanuela Bacha oraz Symfonia nr 40 g-moll KV 550 Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą Andrzeja Kosendiaka - dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Jako solista wystąpi natomiast wiolonczelista Krzysztof Karpeta.