kwietnia 7, 2017 12:24 po południu

Znakomicie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze na IV Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym w Olkuszu.

kwietnia 5, 2017 10:11 przed południem

My w przestrzeni publicznej – to temat najbliższego Konserwatorium Karkonoskiego, które odbędzie się w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Tematem wiodącym będzie sprawa postawienia w mieście pomnika ofiar rzezi wołyńskiej.

marca 27, 2017 08:30 po południu

Tylko trzy projekty w naszym regionie – z 29 dofinansowywanych w całym województwie -  otrzymają w tym roku wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację zabytków i rozwój instytucji kultury. Ale kwotowo wsparcie jest ogromne – wyniesie ponad 16 mln zł, przy globalnej kwocie prawie 70 mln zł. Ponad 8 mln trafi do Lwówka na naprawę sypiących się historycznych murów miejskich.  

marca 18, 2017 11:53 po południu

W Szklarskiej Porębie zainaugurowano Rok Wlastimila Hofmana. W Kościele pw. Bożego Ciała po Mszy świętej, odprawionej pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego, duchowni, gospodarze miasta i mieszkańcy zapalili znicz na grobie Ady i Wlastimila Hofmanów.

marca 15, 2017 10:11 przed południem

W 1947 r. wybitny malarz, również poeta, Wlastimil Hofman sprowadził się do Szklarskiej Poręby, gdzie mieszkał do śmierci w 1970, przez cały ten czas swoją osobowością i oryginalnością mocno wpływając na atmosferę miasta pod Szrenicą. Od tej przeprowadzki mija właśnie 70 lat, co samorząd Szklarskiej Poręby uznał za dobrą okazję do ogłoszenia Roku Wlastimila Hofmana. Inaugaracja obchodów już  w sobotę, 18 marca.

marca 14, 2017 01:21 po południu

Znani, kochani, uwielbiani, popularni – czy to was nie męczy? Tym pytaniem szef Kabaretu PAKA Krzysztof Langer rozpoczął w poniedziałkowe przedpołudnie, spotkanie studentów i wykładowców Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z Kabaretem HRABI. 

marca 13, 2017 11:40 po południu

Julita Zaprucka została Dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Wygrała konkurs na to stanowisko.

marca 13, 2017 10:38 przed południem

Z okazji premiery filmu „Piękna i Bestia” ogólnopolska sieć kin Helios daje swoim Widzom wyjątkową możliwość odbycia podróży marzeń! W specjalnym konkursie można wygrać aż trzy niepowtarzalne wyjazdy do Disneyland® Paris i udział w ekskluzywnym otwarciu obchodów 25-lecia urodzin Parku!  

marca 7, 2017 08:00 przed południem

Blisko 13,5 miliona złotych otrzyma Miasto Jelenia Góra na remont Teatru Norwida w Jeleniej Górze. – Chcemy zastosować nowoczesne rozwiązania techniczne, z których korzystają europejskie teatry – zapowiada dyrektor Tadeusz Wnuk pytany o zakres prac.

marca 1, 2017 04:19 po południu

W ramach programu Kultura Dostępna prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury w każdy czwartek o godzinie 18:00 Widzowie kin Helios mogą oglądać cenione przez krytyków oraz nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy polskiej produkcji. Bilety na najlepsze polskie filmy prezentowane w ramach tego cyklu  raz w tygodniu,  w czwartki o godz. 18.00, kosztują tylko 10 zł!

lutego 28, 2017 10:56 po południu

Sznur samochodów dostawczych stojących w ostatni dzień lutego 2017 roku przed jeleniogórskim Teatrem Norwida nie był przypadkowy. Gmach teatru był bowiem planem do filmu Pawła Pawlikowskiego pod tytułem „Zimna Wojna”.

lutego 28, 2017 10:27 po południu

Kino Helios w Jeleniej Górze zaprasza od piątku, 3 marca na premierowe seanse filmu „Maria Skłodowska-Curie” - historii niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie od zawsze zdominowany przez mężczyzn świat nauki. Film to również niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat.

lutego 23, 2017 12:14 po południu

Znany polski rzeźbiarz ze Szklarskiej Poręby Zbigniew Frączkiewicz, autor głośnej kolekcji „Ludzie z żelaza” włączył się do dyskusji na temat usunięcia z przestrzeni publicznej słynnego pomnika „Organy” Władysława Hasiora. – Trzeba rozróżnić pojęcie rzeźby od pomnika – podkreśla.

lutego 13, 2017 08:12 po południu

W Zdrojowym Teatrze Animacji spotkali się menadżerowie, artyści oraz przedstawiciele instytucji, które wspierają kulturę w Jeleniej Górze i Kotlinie. Po raz czwarty Noworoczne Spotkanie Ludzi Kultury zorganizowała Zofia Czernow. Goście poseł Czernow mieli okazję obejrzeć fragmenty nagrodzonego na festiwalu w Nowym Jorku monodramu „Kontrabasista” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza.