lutego 12, 2017 10:42 przed południem

Uczniowie szkół muzycznych z całej Polski uczestniczyli w tegorocznej, XI edycji „Gitaromanii”, czyli Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka w Jeleniej Górze. – Poziom był bardzo wysoki – podsumował Piotr Pałac, przewodniczący jury podczas sobotniego wręczania nagród.

lutego 11, 2017 07:30 przed południem

Remont ponad stuletniego gmachu Teatru im. C.K. Norwida jest jedną z najważniejszych inwestycji ujętych w tegorocznym budżecie Jeleniej Góry. Prace mają ruszyć jesienią.

stycznia 29, 2017 03:05 po południu

Człowiek w grudniu odkrywa, że ma świetnego reportera za sąsiada, a w styczniu zupełnie niespodziewanie współprowadzi z tymże niesamowite i intensywne spotkanie. Takie rzeczy tylko w Szklarskiej Porębie! - mówi Karolina Błażejczak, współprowadząca spotkanie z Robertem Rientem. Na spotkanie z reporterem, byłym mieszkańcem miasteczka pod Szrenicą do Parku Rodzinnej Rozrywki ESPLANADA w Szklarskiej Porębie przyszły jego nauczycielki, redaktor pierwszego tygodnika, do którego pisał, ludzie, do drzwi których pukał jako nastolatek, żeby nawracać.

stycznia 25, 2017 08:33 przed południem

Wystawa i warsztaty ikono-pisania czekają na wszystkich zainteresowanych tym rodzajem twórczości. Na wystawę „Ikona - Obraz Tajemnicy” już w najbliższa sobotę, 28 stycznia, o godzinie 16.00 zaprasza Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie. 

stycznia 24, 2017 08:22 po południu

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 34. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2017. W tym roku Koncert Finałowy odbędzie się 10 czerwca w Bogatyni – Stolicy Łgarstwa i Satyry.

stycznia 23, 2017 11:08 przed południem

Chcesz zagrać w najnowszym filmie zdobywcy Oskara Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna”? Przyjdź na casting jaki odbędzie się dziś (23 stycznia) w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

stycznia 11, 2017 08:52 przed południem

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza młodzież w wieku od 17 do 23 lat do udziału w Międzynarodowych Warsztatach Filmowych dla Młodych Twórców, które odbywać się będą od 20 do 26 lutego 2017 r. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca w grupach warsztatowych.

grudnia 24, 2016 07:00 przed południem

Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze zaprasza w przerwie świątecznej dzieci na bezpłatne zajęcia artystyczno – sportowe.

grudnia 17, 2016 11:38 przed południem

"Z Biblioteki Ducha Gór" to nowa inicjatywa wydawnicza jeleniogórskiego wydawnictwa Ad Rem. Właśnie ukazały się pierwsze książki w tej serii. Trzy z nich nagrodzono w I konkursie Literackim ogłoszonym przez wydawnictwo. W piątek, 16 grudnia, w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie na uroczystej gali ogłoszono wyniki konkursu a nagrodzeni autorzy spotkali się z licznie przybyłymi czytelnikami.

- Nagroda miała być jedna ale na konkurs wpłynęło kilkanaście świetnych prac i poza przyznaniem nagrody głównej, postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić jeszcze dwóch autorów - mówiła w Szklarskiej Porębie szefowa wydawnictwa Ad Rem Regina Chrześcijańska.

listopada 25, 2016 06:23 po południu

Jeden z najsłynniejszych polskich artystów plakatu, grafik i projektant – Rosław Szaybo odwiedził wczoraj, 24 listopada, Kina Za Rogiem w Lubomierzu i we Wleniu.

listopada 22, 2016 02:38 po południu

Aktor jeleniogórskiego Teatru Maska, Krzysztof Rogacewicz otrzymał nagrodę Best International Show (Najlepsze Międzynarodowe Widowisko) na prestiżowym festiwalu monodramów United Solo w Nowym Jorku za swój monodram pt. „Kontrabasista”, zrealizowany na podstawie tekstu Patricka Süskinda, w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego!   Przypomnijmy, że „Kontrabasista" był wielokrotnie prezentowany w zabobrzańskim ODK, JCK i Teatrze im.C.K.Norwida. Dzisiaj, czyli 22 listopada 2016 r., spektakl ten obejrzy publiczność w Ambasadzie RP w Waszyngtonie.

listopada 20, 2016 04:40 po południu

Działacze kilku jeleniogórskich organizacji społecznych i instytucji zapraszają na spotkanie wspomnieniowe, którego bohaterami będą: Krzysztof Bulzacki, Władysław Cetera, Andrzej Strycharczyk, Jan Zagrobelny i Grzegorz Jędrasiewicz.

listopada 14, 2016 09:52 przed południem

Dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze mgr Gabriela Zawiła oraz dyrektor Muzeum Śląskiego w Görlitz dr Markus Bauer zapraszają do udziału w Międzynarodowej konferencji „Śląskie szkło barokowe”, która odbędzie się 18 listopada 2016 roku w siedzibie Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze przy ul. Jana Matejki 28 (II piętro, sala konferencyjna). 

listopada 13, 2016 07:40 przed południem

Jeleniogórski samorząd podjął kolejną próbę pozyskania środków zewnętrznych na sfinansowanie remontu zameczku na jeleniogórskim Zabobrzu.