grudnia 24, 2016 07:00 przed południem

Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze zaprasza w przerwie świątecznej dzieci na bezpłatne zajęcia artystyczno – sportowe.

grudnia 17, 2016 11:38 przed południem

"Z Biblioteki Ducha Gór" to nowa inicjatywa wydawnicza jeleniogórskiego wydawnictwa Ad Rem. Właśnie ukazały się pierwsze książki w tej serii. Trzy z nich nagrodzono w I konkursie Literackim ogłoszonym przez wydawnictwo. W piątek, 16 grudnia, w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie na uroczystej gali ogłoszono wyniki konkursu a nagrodzeni autorzy spotkali się z licznie przybyłymi czytelnikami.

- Nagroda miała być jedna ale na konkurs wpłynęło kilkanaście świetnych prac i poza przyznaniem nagrody głównej, postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić jeszcze dwóch autorów - mówiła w Szklarskiej Porębie szefowa wydawnictwa Ad Rem Regina Chrześcijańska.

listopada 25, 2016 06:23 po południu

Jeden z najsłynniejszych polskich artystów plakatu, grafik i projektant – Rosław Szaybo odwiedził wczoraj, 24 listopada, Kina Za Rogiem w Lubomierzu i we Wleniu.

listopada 22, 2016 02:38 po południu

Aktor jeleniogórskiego Teatru Maska, Krzysztof Rogacewicz otrzymał nagrodę Best International Show (Najlepsze Międzynarodowe Widowisko) na prestiżowym festiwalu monodramów United Solo w Nowym Jorku za swój monodram pt. „Kontrabasista”, zrealizowany na podstawie tekstu Patricka Süskinda, w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego!   Przypomnijmy, że „Kontrabasista" był wielokrotnie prezentowany w zabobrzańskim ODK, JCK i Teatrze im.C.K.Norwida. Dzisiaj, czyli 22 listopada 2016 r., spektakl ten obejrzy publiczność w Ambasadzie RP w Waszyngtonie.

listopada 20, 2016 04:40 po południu

Działacze kilku jeleniogórskich organizacji społecznych i instytucji zapraszają na spotkanie wspomnieniowe, którego bohaterami będą: Krzysztof Bulzacki, Władysław Cetera, Andrzej Strycharczyk, Jan Zagrobelny i Grzegorz Jędrasiewicz.

listopada 14, 2016 09:52 przed południem

Dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze mgr Gabriela Zawiła oraz dyrektor Muzeum Śląskiego w Görlitz dr Markus Bauer zapraszają do udziału w Międzynarodowej konferencji „Śląskie szkło barokowe”, która odbędzie się 18 listopada 2016 roku w siedzibie Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze przy ul. Jana Matejki 28 (II piętro, sala konferencyjna). 

listopada 13, 2016 07:40 przed południem

Jeleniogórski samorząd podjął kolejną próbę pozyskania środków zewnętrznych na sfinansowanie remontu zameczku na jeleniogórskim Zabobrzu.

listopada 10, 2016 05:15 po południu

Nowiny Jeleniogórskie bardzo lubią sprawiać swoim Czytelnikom radości, dlatego, zawsze przed świętami organizujemy specjalny konkurs plastyczny dla dzieci, którym zdobyć można atrakcyjne nagrody. Także i w tym roku zapraszamy do wspólnej zabawy pod hasłem „Święta z Nowinami”, w której wykazać się można fantazją i zdolnościami plastycznymi.

listopada 7, 2016 11:24 przed południem

Jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na spotkanie z cyklu "Rozmowa o...". W środę, 9 listopada, o godz. 16.30 "Rozmowa o... pamięci / niepamięci". Dyskusję z udziałem Zbigniewa Adamskiego, prof. Tadeusza Borysa i Jacka Jakubca poprowadzi Jacek Jaśko. Wstęp wolny.

listopada 4, 2016 06:40 przed południem

Już dziś (4 listopada) wchodzi na ekrany kin film „Za niebieskimi drzwiami”. Część zdjęć do niego była kręcona w „Zameczku” na jeleniogórskim Zabobrzu.

listopada 3, 2016 09:04 przed południem

Robicie zdjęcia i chcecie, by ocenił je fachowiec? Przyjdźcie ze swoimi pracami w poniedziałek, 7 listopada, do jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystycznych. Od godz. 14.00 do 18.00 trwać tam będzie otwarty przegląd portfolio, prowadzony przez Piotra Komorowskiego.

października 22, 2016 06:14 po południu

W piątek, 21 października 2016, otworzyło się nowe magiczne miejsce na mapie kulturalnej Jeleniej Góry – Teatr Bayer. Właśnie odbyła się tam prezentacja sztuki holenderskiego autora Gera Thijsa pt. ”Pocałunek”. Wystąpili: Jarosław Góral i Danuta Drozdowska, reżyserował Jarosław Góral. Teatr Bayer to zupełnie jeszcze nieznane teatromanom miejsce. Położone jest w Jeleniej Górze - Jagniątkowie w przepięknej okolicy, nad wodą wśród drzew. Miejsce to odkryli i przysposabiają dla potrzeb teatru Danuta i Wiesław Drozdowscy oraz Jarosław Góral.

października 16, 2016 06:49 po południu

Zapraszamy do obejrzenia teledysku "Moje Karkonosze" promującego nową płytę zespołu Leniwiec zatytułowaną „RAJ". To akustyczna wersja utworu „Moje Karkonosze”, będącego muzyczną wędrówką po górach. Za plastyczne zdjęcia do teledysku odpowiada fotograf i przyrodnik Marek Martini , który okiem kamery podglądał przyrodę z naszych okolic.

października 5, 2016 05:30 przed południem

Katarzyna Herzberg, bibliotekarka pracująca w wypożyczalni jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej, została laureatką prestiżowej nagrody w konkursie literackim NIKE 2016. Jej recenzję - książki finalistki nagrody NIKE 2016 - uznano za najciekawszą.