lutego 9, 2017 01:21 po południu

Po występach w Nowym Jorku, Krzysztof Rogacewicz, aktor Teatru Maska zaprezentuje monodram „Kontrabasista” na rodzimej scenie. Spektakl zaplanowano na 18 lutego o godzinie 18 w Sali NOVEJ Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60.

stycznia 20, 2017 11:56 przed południem

Zbliża się święto seniorów – Dzień Babci i Dzień Dziadka.  Z tej okazji Zdrojowy Teatr Animacji przygotował program pod nazwą „Weekend nie tylko dla Babci i Dziadka”, aby z propozycji tej mogli skorzystać wspólnie  dziadkowie z wnukami.
W sobotę 21 stycznia 2017, o godzinie 19.00 dla dorosłej widowni odbędzie się koncert „Karnawał Karkonoski” w wykonaniu zespołu Szyszak, a w niedzielę 22 stycznia 2017 o godzinie 16.00 dla dzieci spektakl H. Ch. Andersena „Mała Syrenka”  w reżyserii Bogdana Nauki.  

stycznia 1, 2017 04:37 po południu

Gdzie można spędzić Sylwestra? Odpowiedzi jest kilka: można go spędzić na wielkim balu, można na mniejszym w jakiejś restauracji, można kameralnie z przyjaciółmi na prywatce, można intymnie z ukochaną osobą, można na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze lub na innym placu w innym mieście, można na premierze w dużym teatrze lub na innej sylwestrowej premierze - w mniejszym.

grudnia 1, 2016 10:35 przed południem

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Barcinku zapraszamy na spektakl "INKA - Zachowałam się jak trzeba", który zaprezentują dziś, w czwartek 1 grudnia 2016, w świetlicy wiejskiej w Barcinku.

listopada 28, 2016 09:30 przed południem

Najpierw pierwsza scena z nowej sztuki "Szczęściarze", a potem mnóstwo świetnej muzyki i śpiewu, z przerwami na owacje publiczności, która w niedzielny wieczór w komplecie wypełniła Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Niemal trzygodzinny koncert z okazji 25-lecia Teatru Naszego był pełen emocji i radości, z nutą refleksji i odrobiną wspomnień.

listopada 22, 2016 02:38 po południu

Aktor jeleniogórskiego Teatru Maska, Krzysztof Rogacewicz otrzymał nagrodę Best International Show (Najlepsze Międzynarodowe Widowisko) na prestiżowym festiwalu monodramów United Solo w Nowym Jorku za swój monodram pt. „Kontrabasista”, zrealizowany na podstawie tekstu Patricka Süskinda, w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego!   Przypomnijmy, że „Kontrabasista" był wielokrotnie prezentowany w zabobrzańskim ODK, JCK i Teatrze im.C.K.Norwida. Dzisiaj, czyli 22 listopada 2016 r., spektakl ten obejrzy publiczność w Ambasadzie RP w Waszyngtonie.

listopada 18, 2016 09:31 przed południem

Spektakl „Przerwana odyseja” w reżyserii Jacka Głomba, wyprodukowany wspólnie przez Narodowy Teatr Macedonii w Skopje i Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, pokazany zostanie w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze! Sztukę obejrzeć będzie można na jeleniogórskiej scenie w środę, 23 listopada, 2016, o godz. 19.00.

października 30, 2016 12:18 po południu

W sobotę, 29 października, na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida odbyła się premiera sztuki Milana Kundery pt. ”Kubuś i jego Pan” w reżyserii Piotra Bogusława Jędrzejczaka.
To była długo oczekiwana premiera – czy warto było czekać?

października 22, 2016 06:14 po południu

W piątek, 21 października 2016, otworzyło się nowe magiczne miejsce na mapie kulturalnej Jeleniej Góry – Teatr Bayer. Właśnie odbyła się tam prezentacja sztuki holenderskiego autora Gera Thijsa pt. ”Pocałunek”. Wystąpili: Jarosław Góral i Danuta Drozdowska, reżyserował Jarosław Góral. Teatr Bayer to zupełnie jeszcze nieznane teatromanom miejsce. Położone jest w Jeleniej Górze - Jagniątkowie w przepięknej okolicy, nad wodą wśród drzew. Miejsce to odkryli i przysposabiają dla potrzeb teatru Danuta i Wiesław Drozdowscy oraz Jarosław Góral.

października 4, 2016 11:14 przed południem

Tradycją Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych stało się zapraszanie na tę imprezę teatrów zaprzyjaźnionych – czeskich bądź niemieckich. Tak jest i w tym roku. 3 października o godz.19,oo na widowni ustawionej na Dużej Scenie Teatru Norwida można było zobaczyć spektakl Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau, (Zittau) pt. „Alois Nebel”, zrealizowany na podstawie powieści komediowej Jaroslava Rudiša i Jaromíra 99 (pseudonim rysownika Jaromíra Švejdíka. 

października 2, 2016 10:06 przed południem

Spektakl „Matki i synowie” w reż. Krystyny Jandy obejrzeli widzowie wczoraj - trzeciego dnia 46. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych w Teatrze Norwida.

października 1, 2016 07:15 przed południem

Czego o sobie nie wiemy, czyli dzień drugi Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych za nami. W piątkowy wieczór, 30 września, w Teatrze Norwida obejrzeć można było spektakl „Sprzedawcy gumek” częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza, w reż. Andrzeja Bartnikowskiego.

września 30, 2016 09:26 przed południem

Zaczęło się! 29 września w Teatrze C.K. Norwida ruszył maraton teatralny, czyli 46. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. No, może bez przesady z tym maratonem - raczej pół-maraton, ale niech tam!

września 28, 2016 08:58 przed południem

Znamy już listę finalistów tegorocznego plebiscytu na najpopularniejszego artystę naszego regionu, wybieranego w plebiscycie Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”. Kto zwycięży w plebiscycie i otrzyma Wytrych do Serc Publiczności, dowiemy się podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która odbędzie się 4 października 2016 roku, o godz. 19.00 w jeleniogórskim Teatrze C.K. Norwida. Do nagrody publiczności nominowani zostali: Edyta Kulla, Marek Mikulski, Tomasz Mielech, Jacek Grondowy, Agata Grobel i Tadeusz Rybicki.