kwietnia 14, 2017 05:03 po południu

„Dla siebie znalezioną ścieżką” Małgorzaty Lutowskiej to książka nietuzinkowa, łącząca w sobie elementy przewodnika turystycznego i powieści beletrystycznej. Dla mieszkańców Dolnego Śląska, to lektura obowiązkowa!

kwietnia 7, 2017 04:28 po południu

Wydana w tym roku „Kromka chleba” Dagmary Dworak, to poruszające wspomnienia z syberyjskiego zesłania, do których dołączony jest jedyny w swoim rodzaju film. Książka, którą warto przeczytać i autorka, którą warto poznać. Już  w poniedziałek, 10 kwietnia 2017, w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej (ul. Bankowa 27, III p.) o godz. 16.00 odbędzie się projekcja filmu „Dokument z wyprawy Bogusława Żukowskiego na Syberię szlakiem dawnej zsyłki”, a o godz. 17.00 spotkanie autorskie z Dagmarą Dworak promujące książkę „Kromka chleba”.

marca 31, 2017 10:10 przed południem

„Mgła” Leszka Żuka z finezją i znawstwem prowadzi przez meandry uliczek i piwnice ludzkiej duszy.

marca 24, 2017 06:10 po południu

„Anatomia Nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących” Konrada Jaskólskiego to kolejna książka nagrodzona w pierwszej edycji konkursu literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”.

marca 19, 2017 12:15 po południu

„Poza trasą” Rafała Urbanelisa to wydana w ubiegłym miesiącu porywająca opowieść o prawdziwej pasji. Narciarstwo pozatrasowe to coś więcej niż sport ekstremalny. To przygoda życia i nieustanne przekraczanie wewnętrznych barier. To wreszcie napotkani ludzie i ich historie, które odciskają na nas niezatarte piętno.

marca 10, 2017 10:27 przed południem

Genialne dzieło Dumasa ”Hrabia Monte Christo” to wciąż niedościgniony pierwowzór opowieści o wielkiej intrydze, sile zemsty, potędze przyjaźni i triumfie człowieka w walce o honor.

marca 3, 2017 02:11 po południu

Dobrawa Przemyślidka jest utkana niczym patchwork. Z kawałków rozmaitych tkanin – delikatnych, miękkich, bogatych i zwyczajnych, prostych, nawet szorstkich… Rozmaite desenie i faktury tworzą portret kobiety niepospolitej i tajemniczej, więc autorka ma nadzieję, że jej kolejna bohaterka zasłuży na zainteresowanie i sympatię czytelników.

lutego 24, 2017 10:25 przed południem

Znali się od dzieciństwa i kochali ponad wszystko: polska księżniczka Eliza Radziwiłł i pruski książę Wilhelm Hohenzollern, późniejszy cesarz Niemiec Wilhelm I. Cała Europa czekała na ich ślub. Jednak ojciec Wilhelma, król Prus Fryderyk Wilhelm III podejmuje kroki, które krzyżują plany zakochanych... Te pasjonująca historię poznać można czytając książkę „Na całym świecie tylko Ona”.

lutego 21, 2017 09:52 przed południem

Jeleniogórska Książnica Karkonoska zaprasza 28 lutego o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Jerzym Rostkowskim – znakomitym badaczem i odkrywcą, autorem bestsellerów. Spotkanie poświęcone będzie m.in. promocji książki „Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń". 

lutego 17, 2017 10:30 po południu

Książka Magdaleny Woźniak „Gniazdo żmij” to kolejna pozycja z serii wydawniczej „Z Biblioteki Ducha Gór”.

lutego 10, 2017 09:40 po południu

„David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię” Paula Trynki, to drugie, uaktualnione wydanie monumentalnej biografii Davida Bowiego - ikony popkultury, nonkonformisty, jednego z najważniejszych muzyków wszech czasów.

lutego 5, 2017 06:38 po południu

Książka Romualda Witczaka „Lisowczycy w Kowarach” to pierwsza z serii książek „Z Biblioteki Ducha Gór” jeleniogórskiego Wydawnictwa AD REM, na którą składają się publikacje w bardzo przystępny sposób opowiadające o skomplikowanych dziejach, bogatych tradycjach kulturowych i szczególnej baśniowości Sudetów Zachodnich.

stycznia 29, 2017 04:05 po południu

Człowiek w grudniu odkrywa, że ma świetnego reportera za sąsiada, a w styczniu zupełnie niespodziewanie współprowadzi z tymże niesamowite i intensywne spotkanie. Takie rzeczy tylko w Szklarskiej Porębie! - mówi Karolina Błażejczak, współprowadząca spotkanie z Robertem Rientem. Na spotkanie z reporterem, byłym mieszkańcem miasteczka pod Szrenicą do Parku Rodzinnej Rozrywki ESPLANADA w Szklarskiej Porębie przyszły jego nauczycielki, redaktor pierwszego tygodnika, do którego pisał, ludzie, do drzwi których pukał jako nastolatek, żeby nawracać.

stycznia 27, 2017 09:10 po południu

Zajrzyj za kulisy reprezentacji, w której zakochała się cała Polska! Posłuchaj mowy motywacyjnej Lewandowskiego przed meczem z Niemcami. Stań w tunelu obok Piszczka tuż przed wyjściem na stadion we Frankfurcie. Weź udział w zamkniętej imprezie tuż po wywalczeniu awansu na Euro 2016. Poczuj przeszywającą ciszę w autokarze po porażce z Portugalią… To wszystko w książce „Dekalog Nawałki. Reprezentacja Polski bez tajemnic” Marcina Feddeka.