lutego 26, 2015 08:27 przed południem

1,5 mln zł przeznaczyli radni Bolesławca w ramach programu „Nowa Starówka” na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy stylowych miejskich kamieniczkach wpisanych do rejestru zabytków.

lutego 26, 2015 08:13 przed południem

Na trzy miesiące trafili do aresztu dwaj mieszkańcy okolic Kamiennej Góry za napad na 50-latka. Silą wtargnęli do jego domu, grozili mu, pobili i zabrali co cenniejsze przedmioty.

lutego 26, 2015 07:15 przed południem

Wygląda na to, że liczba autobusów dojeżdżających z Jeleniej Góry do Łomnicy znacznie się zmniejszy. Dlaczego? Miasto Jelenia Góra, które dotąd finansowało te przejazdy, mówi dość, a gmina Mysłakowice nie ma pieniędzy na przejęcie tego zadania.

lutego 25, 2015 01:02 po południu

65-latek z Bolesławca od jakiegoś czasu oferował na miejscowym targowisku tani nielegalny tytoń. Po kilku dniach obserwacji policja zatrzymała mężczyznę.

lutego 25, 2015 12:47 po południu

Bardzo przykra sytuacja zdarzyła się mieszkańcowi Karpacza dzisiaj rano na ul. Bankowej w Jeleniej Górze. Zgubił pieniądze i dokumenty. Mężczyzna jest w trudnej sytuacji życiowej, ma mnówstwo problemów, los go nie oszczędza. Bardzo prosi o pomoc uczciwego znalazcę.

lutego 25, 2015 09:08 przed południem

Właściciele mieszkań w budynkach wspólnotowych nie będą już wpłacać opłaty śmieciowej do miasta, tylko do zarządcy. Zmienią się też zasady składania tzw. deklaracji śmieciowych.

lutego 25, 2015 08:51 przed południem

Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi śledztwo przeciwko 35-letniemu Patrykowi G. oraz 38-letniemu Sylwestrowi W. podejrzanym o dokonanie rozboju. Podejrzani ukradli swojej ofierze... 10 złotych i sprzęt elektroniczny i wędkarski.

lutego 24, 2015 03:44 po południu

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na początku lutego br. uciekł z Aresztu Śledczego w Lubaniu.

- W chwili, gdy funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania, w którym przebywał, uciekinier stał się agresywny – poinformował oficer prasowy KPP w Zgorzelcu, asp. Antoni Owsiak.  Broniąc się przed nieuchronnym zatrzymaniem, mężczyzna  próbował atakować funkcjonariuszy. Bez większych efektów. Szybko został obezwładniony i przetransportowany do jednostki policji. O dziwo, po bezczelnej ucieczce z aresztu, która miała miejsce w pierwszych dniach lutego, 27-letni złodziejaszek, Adrian K., nie wyjechał na drugi koniec Polski. Zamiast tego wrócił w rodzinne strony i zaszył się w jednym z mieszkań w Zgorzelcu.  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu ustalili miejsce jego przebywania i zatrzymali go 23 lutego br. w  godzinach wieczornych.

Do starego wyroku, który opiewał na 2 lata i 8 miesięcy, dojdzie mu teraz zupełnie nowy – za ucieczkę z aresztu.


 

lutego 24, 2015 11:39 przed południem

Informujemy, że z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn wpłynęła oferta pracy wakacyjnej w Niemczech dla polskich studentów – lato 2015

lutego 24, 2015 10:40 przed południem

Władze miasta przypominają, że w Jeleniej Górze odpady w postaci wkładów (wstrzykiwaczy) insulinowych i innych leków nie należy wyrzucać razem ze zmieszanymi odpadami komunalnymi. Są one przyjmowane w PSZOK-u.

lutego 24, 2015 09:10 przed południem

Jeleniogórska straż pożarna wzbogaciła się o nowy podnośnik. – W porównaniu z poprzednim jest to przepaść technologiczna – mówi starszy kapitan Andrzej Ciosk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

lutego 23, 2015 04:38 po południu

Dwie półprzytomne osoby trafiły wczoraj do szpitala po tym, jak w ich mieszkaniu zaczął wydobywać się czad. – Mieliśmy trzy zgłoszenia związane z tlenkiem węgla – mówi starszy kapitan Andrzej Ciosk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

lutego 23, 2015 10:59 przed południem

29-letni cyklista miał dużo szczęścia. W nocy z Bolesławca  wybrał się rowerem do Wrocławia. Jednoślad nie miał oświetlenia, a mężczyzna był pijany.

lutego 23, 2015 10:53 przed południem

Straż Miejska prowadzić dzisiaj będzie kontrole prędkości pojazdów patrolując m.in. ulice: Podgórzyńską, Cieplicką, Sobieszowską i Wolności.