lipca 4, 2015 10:41 przed południem

Do kradzieży doszło jakiś czas temu w małej miejscowości koło Bolesławca . Z posesji zginęły elektronarzędzia o wartości około 2 tys. zł. Na trop sprawców kradzieży udało się policji wpaść dzięki działaniom operacyjnym. Skradzone przedmioty wróciły do własciciela, a złodzieje i paser staną przed sądem.

lipca 3, 2015 03:33 po południu

Most na ul. Żymierskiego w Piechowicach (droga nr 366) zostal dziś oficjalnie otwarty. Były krótkie przemowy, ksiądz poświęcił obiekt, a na koniec przecięto wstęgę. Skończyła się trwająca niemal rok komunikacyjna udręka miasta.

lipca 3, 2015 08:02 przed południem

3,65 promila alkoholu miał w organizmie traktorzysta, którego zatrzymali zgorzeleccy policjanci. Po ujęciu i sprawdzeniu mężczyzny okazało się ponadto, że już wcześniej, decyzją starosty, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. - Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – poinformował oficer prasowy KPP w Zgorzelcu, Antoni Owsiak.

lipca 2, 2015 11:59 przed południem

Informacja o śmierci starszej kobiety w szpitalu w Siemianowicach Śląskich, po poparzeniu barszczem Sosnowskiego, skłoniła wielu do zwrócenia uwagi, czy w ich okolicy występuje ta roślina. Mieszkaniec Sobieszowa przestrzega przed spacerami w okolicach działek koło torów w tej dzielnicy miasta.

lipca 2, 2015 08:33 przed południem

Fundacja Edukacji Międzynarodowej rozpoczęła nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach XV edycji konkursu stypendialnego Programu "zDolny Śląsk". Roczne stypendia w kwocie od 2500 zł do 3500 zł zostaną przyznane w czterech kategoriach: naukowej, artystycznej, sportowej i społecznej, a sfinansowane będą m.in. z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego. O stypendia mogą starać się uczniowie i tegoroczni absolwenci szkół podstawowych (klasy IV-VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Nabór wniosków potrwa do 4 września 2015 roku, a rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy stypendystów nastąpi do dnia 9 października 2015 r.

lipca 2, 2015 08:18 przed południem

Ostatniego dnia czerwca Rada Miasta Zgorzelec jednogłośnie udzieliła absolutorium burmistrzowi Zgorzelca, Rafałowi Groniczowi. Budżet wartości 120 mln zł zamknięto na koniec roku niewielką nadwyżką w wysokości ok. 260 tys. zł.

lipca 2, 2015 08:09 przed południem

Od 1 lipca w Wielospecjalistycznym Szpitalu – Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu pełną parą pracują nowe oddziały: onkologii i chemioterapii oraz urologiczny. Obydwa rozgościły się w nowo wybudowanym skrzydle szpitalnym, do którego już wcześniej przeniosła się okulistyka i neurologia z pododdziałem udarowym.

lipca 1, 2015 08:55 przed południem

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia ogłosiła nabór wniosków w XIII Konkursie o Stypendia Pomostowe. Największe szanse na Stypendia Pomostowe mają tegoroczni maturzyści, którzy wykażą się najlepszymi wynikami w nauce, a pochodzą z dolnośląskich miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców.

lipca 1, 2015 08:47 przed południem

Zbliża się termin otwarcia nowej remizy strażackiej w Karpaczu. - Najprawdopodobniej nastąpi to już w sierpniu – zapowiada Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. Do tego czasu obiekt zostanie odpowiednio doposażony. Są już na to pieniądze z funduszy unijnych.

lipca 1, 2015 08:17 przed południem

W jeleniogórskim Sanepidzie doszło do akcji protestacyjnej. To część akcji prowadzonej przez strukturę wojewódzką. Powód – płace oscylujące w granicach najniższej krajowej. Pracownicy w referendum opowiedzieli się za zaostrzeniem form protestu, o ile nie będzie reakcji na ich głos. 

czerwca 30, 2015 07:19 po południu

W cieplickim Teatrze Zdrojowym odbyła się uroczystość oficjalnego wręczenia Certyfikatu Akredytacji, który przyznano Wojewódzkiemu Centrum Szpitalnemu Kotliny Jeleniogórskiej. Dziewięć osób z Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej odebrało medal „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Pożegnano dyrektora WCSKJ od siedmiu lat Stanisława Woźniaka.

czerwca 30, 2015 08:00 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 30 czerwca 2015 m.in.:

czerwca 30, 2015 07:51 przed południem

Kilkukrotnie był zatrzymywany i karany za jazdę na podwójnym gazie. Mimo to  nie zmienił swojego zachowania. Tym razem kompletnie pijany szalał na quadzie. Czy teraz 30-latek z Nowogrodźca zostanie ukarany i odizolowany tak, aby nie zagrażać otoczeniu?

czerwca 30, 2015 06:39 przed południem

W pasie od Bogatyni po Lubawkę i dalej po Kudowę po czeskiej stronie pracuje duża liczba Polaków. Szacuje się, że może być ich nawet kilka tysięcy.