grudnia 8, 2016 03:35 po południu

- W najbliższym czasie będziemy pracować nad dopłatami do wody i ścieków. Mamy wyższe taryfy od KSWiK, a nie chcemy, aby mieszkańcy to zbyt mocno odczuli – mówi Mirosław Kalata, wójt Podgórzyna.

grudnia 8, 2016 08:10 przed południem

Od 10 do 21 grudnia 2016 roku policjanci w całej Polsce przy udziale wyznaczonych stacji kontroli pojazdów będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. W jej ramach w 200 stacjach diagnostycznych w kraju, w tym dwóch w Jeleniej Górze będzie można bezpłatnie sprawdzić i wyregulować światła.

grudnia 8, 2016 07:15 przed południem

Od najbliższej niedzieli (11 grudnia) pociągi międzynarodowe będą jeździć przez nowy most nad Nysą Łużycką leżący pomiędzy Bielawą Dolną (powiat zgorzelecki) po polskiej stronie i Horką po niemieckiej.

grudnia 7, 2016 03:24 po południu

Ryszard Głodek, radny Szklarskiej Poręby, zwrócił się ponownie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze o zajęcie się umorzeniem spólce Zdrojowa Invest naliczonej kary przekraczającej milion złotych. - Wiem, że prokuratura zajmowała się tą sprawą i dwukrotnie odmówiła wszczęcia śledztwa. Jeszcze raz przeanalizowałem sytuację i oceniam, że warto tematem zająć się ponownie. Uważam, że doszło do przekroczenia uprawnień i przestępstwa – mówi radny.

grudnia 7, 2016 11:32 przed południem

Pięknie było na wczorajszych Mikołajkach w Pławnej. Mieszkający tam znany artysta – Dariusz Miliński 6 grudnia zaprosił do swojego Grodu Rycerskiego, zbudowanego nieopodal Zamku Śląskich Legend, wszystkie dzieciaki z okolicy. I obdarował je wspaniałymi świątecznymi prezentami. Była wspólna zabawa, spektakl teatralny, poczęstunek, paczki ze słodkościami i sztuczne ognie na finał.

grudnia 7, 2016 06:00 przed południem

Praktycznie dobiegły końca jesienne prace porządkowe w dwóch jeleniogórskich parkach - Zdrojowym i Norweskim.

grudnia 6, 2016 08:17 po południu

W ramach akcji "Wielka Paka dla Dzieciaka", do domów 100 dzieci w Jeleniej Górze 6 grudnia dotarli Mikołaje z Bursy Szkolnej Nr 1.

grudnia 6, 2016 03:54 po południu

Uniwersytet Ekonomiczny Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze oraz Krzysztof Mróz, senator RP organizują konferencję pn. „Strategia odpowiedzialnego rozwoju szansą dla polskich przedsiębiorstw” z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

grudnia 6, 2016 12:05 po południu

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 6 grudnia 2016 m.in.:

grudnia 6, 2016 11:55 przed południem

Otrzymanie dofinansowania z Funduszy Europejskich, np. z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), może stać się szansą dla wielu mieszkańców naszego regionu na spełnienie marzeń związanych z prowadzeniem własnej firmy i wdrażaniem swoich pomysłów w życie.

grudnia 6, 2016 06:30 przed południem

Trwają prace nad projektem przyszłorocznego budżetu Jeleniej Góry. Poszczególne komisje rady miasta dyskutują na dokumentem, zgłaszając propozycje zmian. Jedna z nich, która wywołała sporo kontrowersji przewiduje przesunięcie ponad 5,1 miliona złotych, przeznaczonych na realizacje kilku innych inwestycji na dokończenie modernizacji stadionu przy ul. Złotniczej.

grudnia 5, 2016 02:32 po południu

Z okazji zbliżających się Mikołajek dzieci ze szkół z Karpacza, Miłkowa i Łomnicy odwiedziły z podarkami zwierzęta z jeleniogórskiego Schroniska dla Małych Zwierząt. Czworonogi otrzymały także sześć nowych bud ufundowanych przez jedną z firm z Miłkowa.

grudnia 5, 2016 06:46 przed południem

Wszystko wskazuje, że już na początku przyszłego roku ruszy długo oczekiwana budowa nowej stacji ratowniczej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szklarskiej Porębie.

grudnia 4, 2016 07:08 przed południem

Kończy się remont chodników przy ulicy Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze. Długo oczekiwaną inwestycję prowadzi zarządca drogi - wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.