września 1, 2015 08:36 przed południem

Prawie 11 tysięcy dzieci i młodzieży rozpocznie dzisiaj rok szkolny w jeleniogórskich szkołach. Co zmieniło się w placówkach przez ostatnie dwa miesiące?

sierpnia 31, 2015 12:13 po południu

Nowe stroje oraz dyplomy z podziękowaniami otrzymali dzisiaj członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP na ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze, która obchodzi pierwszą rocznicę istnienia. – Chcemy podziękować im za dobrą pracę – mówi zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

sierpnia 31, 2015 09:17 przed południem

21-letni mieszkaniec Kowar zamówił kurs taksówką. W pewnym momencie zaczął dusić kierowcę a następnie go okradł. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

sierpnia 30, 2015 08:58 przed południem

Nie słabnie napięcie w sprawie dojazdu do Ogrodu Japońskiego „Siruwia” w Przesiece. Znak zakazu ruchu postawiony nielegalnie przez gminę zniknął kilka tygodni temu, ale i tak ruch przez wieś zmniejszył się. To dzięki udostępnieniu leśnej drogi dla turystów. Według części mieszkańców poprawa sytuacji jest niewystarczająca. Ostatnio jeden z nich stał z kamerką przed ogrodem i filmował gości.

sierpnia 26, 2015 03:33 po południu

Marek Białecki, Grzegorz Celadyn oraz Konrad Majewski podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Kamiennej Góry otrzymali z rąk burmistrza Krzysztofa Świątka i przewodniczącego rady Henryka Różańskiego podziękowania za wyjątkową odwagę i zasługującą na najwyższe uznanie postawę obywatelską.

sierpnia 25, 2015 09:39 po południu

Ten przesympatyczny kundelek to znajda, która przyplątała się kilka dni temu w okolicach stacji Lotos przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Piesek, prawdopodobnie porzucony, garnie się do ludzi i ze wszystkich sił stara się przypodobać obsłudze stacji. Szczerze mówiąc już się przywiązał - ale bardzo pechowo, bo do osoby, która mieszka w bloku na dziewiątym piętrze z dwiema innymi znajdami…

sierpnia 24, 2015 11:11 przed południem

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej, polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże rowerów. Złodziej nie miał szczęścia. Policjanci prowadzili akurat działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość przeciwko mieniu na obszarach przygranicznych. Pod lupą znaleźli się  mieszkańcy zarówno polskiej, jak i niemieckiej strony. W trakcie obserwacji przyuważono mężczyznę podejrzewanego już o kradzieże jednośladów.

sierpnia 24, 2015 10:31 przed południem

Policja alarmuje, aby uważać na oszustów, którzy układają rozmaite scenariusze "na wnuczka", żeby wyludzić od starszych osób grubsza gotówkę, a tymczasem 18 -latek z Leśnej postanowił okraść własną babcię. Za tę bezduszność odpowie przed sądem .

sierpnia 20, 2015 02:11 po południu

Kamienna Góra pogrążona w żałobie po tragicznej śmierci 10-letniej dziewczynki, która zginęła z rąk bandyty. Po wczorajszych zdarzeniach w centrum miasta ludzie przynoszą na miejsce tragedii znicze, kwiaty i maskotki. Wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego napastnik zaatakował siekierą niewinne dziecko.

sierpnia 19, 2015 12:30 po południu

Katastrofalna sytuacja hydrologiczna nie pozwala na razie uruchomić turbozespołów elektrowni wodnej w Pilchowicach, bo poziom wody w zbiorniku wciąż jest zbyt niski. Dlatego od 7 sierpnia woda ze zbiornika podawana jest do koryta rzeki przez upust denny.

sierpnia 18, 2015 12:05 po południu

Trzech pijanych kierowców za kółkiem, dziewięć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i cztery zatrzymane prawa jazdy – oto rezultat weekendowej akcji zgorzeleckiej policji. W dniach 14-16 sierpnia w ramach policyjnych działań „Sierpniowy weekend” skontrolowano w sumie 180 pojazdów.

sierpnia 18, 2015 11:48 przed południem

78-letni mężczyzna podpalił drzwi wejściowe do zgorzeleckiego magistratu. Wszystko działo się w niedzielę, gdy placówka była zamknięta, dzięki czemu nikomu z pracowników ani petentów nic się nie stało.

sierpnia 17, 2015 08:32 przed południem

56-letni kierowca motocykla ze złamaną ręką trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło w niedzielę na ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze.

sierpnia 16, 2015 08:39 przed południem

Kombatanci, sybiracy, członkowie Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników Radar, władze miasta i wielu innych zaproszonych gości uczestniczyło w sobotnich obchodach święta Wojska Polskiego, które odbyły się w Jeleniej Górze.