listopada 23, 2014 09:17 przed południem

Znany w Polsce a mieszkający w Jeleniej Górze artysta kabaretowy Igor Kwiatkowski odwiedził w piątek uczniów klasy I „b” Szkoły Podstawowej nr 10. Tematem były... emocje.

listopada 23, 2014 12:41 przed południem

W jeleniogórskiej Galerii Skene, znajdującej się w budynku teatru im. C. K. Norwida, w sobotni wieczór odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Zobacz Ducha Gór 2014” zorganizowanego wspólnie przez „Nowiny Jeleniogórskie” i Fundację Nowin Jeleniogórskich. W realizacji przedsięwzięcia pomogli partnerzy wydarzenia – Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Miasto Szklarska Poręba, Karkonoski Park Narodowy, Hotel Kryształ w Szklarskiej Porębie, Schronisko Samotnia w Karkonoszach, Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Ducha Gór, Teatr C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Powiat Jeleniogórski.
 

listopada 22, 2014 07:12 przed południem

Jeleniogórska policja, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz urząd miasta są organizatorami debaty społecznej, która odbędzie się w najbliższą środę (26 listopada) o godzinie 11.00 w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

listopada 22, 2014 06:58 przed południem

Przed jeleniogórskim sądem stanie 62-letni mieszkaniec Piechowic Kazimierz F. Jest on oskarżony o zabójstwo innego mieszkańca. Okazuje się, że sprawca ma na koncie też rozbój.

listopada 21, 2014 07:20 po południu

Dwa dni przed ogólnopolskim koncertem charytatywnym „Zaczarowane Święta z TAURON Ekoenergią” prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła zaprosił do ratusza szóstkę artystów niepełnosprawnych. W niedzielny wieczór młodzi wykonawcy z różnych stron kraju wystąpią z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Anią Dąbrowską, Maciejem Miecznikowskim, Kasią Popowską i Staszkiem Karpielem – Bułecką. Koncert dla półtora tysiąca widzów w hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Złotniczej tradycyjnie poprowadzi Krzysztof Ibisz.

listopada 21, 2014 08:17 przed południem

Troje sprawców dokonało włamania i kilku kradzieży w firmie w Nowogrodźcu. To nie pierwsze ich przestępstwo. W sądzie mogą usłyszeć wyrok do 10 lat więzienia.

listopada 21, 2014 01:16 przed południem

11-letni Nikolay Varlamov z Moskwy i 13-letnia Joanna Goranko z Poznania zwycięzcami VI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci odbywającego się w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

listopada 20, 2014 09:01 po południu

W sobotę 22 listopada o godz. 11.00 na jeleniogórskim Placu Ratuszowym odbędzie się marsz z okazji z otwarcia Bazy Rodzin w Potrzebie projektu Szlachetna Paczka. To jedna z najbardziej udanych inicjatyw charytatywnych ostatnich lat.  W ubiegłym roku pomoc skierowana do konkretnych rodzin przez konkretnych darczyńców siegnęła 300 mln zł.

listopada 20, 2014 04:05 po południu

Na drodze krajowej nr 3 doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowcy są w szpitalu. Nie wiadomo, co było przyczyną tego wypadku.

listopada 20, 2014 03:27 po południu

Nawet 20 osób może w najbliższym czasie usłyszeć prokuratorskie zarzuty w związku z aferalnym łapownictwem wyborczym w Bogatyni. Z informacji przekazanych przez Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze, Ewę Węglarowicz-Makowską, wynika, że w grupie podejrzanych są także niedawni kandydaci do rady miasta, jak również kandydaci do rady powiatu zgorzeleckiego.  Wprawdzie Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi na razie śledztwo przeciwko pięciu mieszkańcom Bogatyni, ale sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze policji cały czas zatrzymują kolejne osoby zamieszane w nielegalny proceder. Wszystkim podejrzanym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

listopada 20, 2014 02:39 po południu

Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło dzisiaj przed południem na budowie galerii na byłym dworcu PKS-u. Jeden z nich jest w stanie ciężkim.

listopada 20, 2014 10:31 przed południem

Teoretycznie wybory w powiecie wygrał PiS, który wraz z komitetem Razem dla Powiatu wprowadził do rady 10 osób. W rzeczywistości do skutecznego rządzenia potrzebuje jednak 11 mandatów. Doskonale wiedzą o tym pozostali, dlatego w tej chwili trwają gorące rozmowy koalicyjne. Naturalnie, składy osobowe zmienią się jeszcze po tym, jak swoich mandatów zrzekną się zwycięzcy burmistrzowie: A. Grzmielewicz, J. Stachyra, S. Zawada bądź R. Gronicz.

listopada 20, 2014 10:27 przed południem

To bezdyskusyjny tryumf Komitetu WyborczegoWyborców Rafała Gronicza, który wprowadził do samorządu aż 15 kandydatów. Są wśród nich Beata Szostek - Bicka, Wojciech Grabarek, Ludwik Hładki, Dorota Baranowska, Marta Dziedzic – Wójcik, Ewa Motyka, Marian Kałuża, Krystyna Komsta, Jerzy Cyburt, Kinga Walasik, Marek Rudziński, Anzelm Jaśkiewicz, Tomasz Góral, Katarzyna Murmyło, Zofia Barczyk. Poza nimi w radzie znalazły się także 4 osoby z Komitetu Wyborczego Wyborców ISO Porozumienie Prawicy 2014: Nikolaos Rusketos, Ryszard Wiktor Droszcz, Kazimierz Walotka i Ryszard Droszcz. Ponadto 1 mandat przypadł Komitetowi Wyborczemu Wyborców Ponad Podziałami, a dostał go Waldemar Woźniak. Ostatnie miejsce wywalczył Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, a otrzymała go Teresa Szpak. Niemal wszyscy to osoby powszechnie rozpoznawalne, z mniejszym lub większym doświadczeniem samorządowym; zaledwie trójka to debiutanci. 

listopada 20, 2014 09:06 przed południem

17-letni chłopiec został dotkliwie pobity i spędził ponad tydzień w szpitalu. Podobnych przypadków jest więcej. Sprawą zainteresowana jest prokuratura. Co dzieje się w ośrodku dla trudnej młodzieży w Szklarskiej Porębie i kto jest za to odpowiedzialny?