kwietnia 1, 2017 06:20 przed południem

Radni zgodzili się na likwidację mało licznego oddziału przedszkolnego w Kostrzycy. Nie wszystkim rodzicom to się podoba. Nie przekonuje ich, że ich pociechy, w rozbudowywanym m.in. za unijne pieniądze obiekcie w Mysłakowicach, będą miały lepsze warunki. Zapowiadają, że upomną się o oddział przedszkolny u kuratora i wojewody.

marca 29, 2017 12:21 po południu

Pana Tomasza, mieszkańca ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim, zbudziło dzikie ujadanie psów obok jego posesji. Kiedy po dłuższej chwili poszedł zobaczyć co się stało, natknął się na padłego jelonka. Zapędziły go tu i zamęczyły nieupilnowane, puszczane wolno psy.

marca 29, 2017 07:38 przed południem

Część mieszkańców Kostrzycy od ponad 10 lat zabiega o położenie asfaltu na gminnej drodze prowadzącej od strony składowiska odpadów do wsi. W czasie wiosennych roztopów, ale i w innych porach roku na szutrowej drodze pojawiają się straszne dziury. Niestety, wójt Mysłakowic nie ma dobrych wieści dla skazanych na ten dojazd...

marca 28, 2017 08:38 po południu

W „Morskim oku” w Karpaczu Górnym spotkali się mieszkańcy i przedsiębiorcy obawiający się ekspansji kolejnych apartamentowców. Głównym tematem była planowana budowa kilkudziesięciu domków z apartamentami przy atrakcyjnej widokowo i zacisznej dotąd ul. Partyzantów. Nie obeszło się bez dyskusji na temat generalnej polityki miasta w zakresie inwestycji. Temat będzie omawiany na jutrzejszej, środowej,  sesji RM Karpacza. Będzie gorąco.

marca 28, 2017 07:29 przed południem

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w Bogatyni i w Jeleniej Górze. - Problemy, o których tutaj była mowa powtarzają się także w innych regionach – podsumował. Obiecał, że każdy sygnał, dokument z tych spotkań zostanie przeanalizowany, a część z nich będzie podstawą do podjęcia interwencji w odpowiednich ministerstwach.

marca 25, 2017 08:55 przed południem

Jest duża szansa, że w najbliższych sezonach narciarze znowu będą szusować na stoku Babiniec. Samorząd Szklarskiej Poręby wkrótce ogłasza przetarg na długoletnią dzierżawę tego atrakcyjnego stoku narciarskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że są zainteresowani taką inwestycją.

marca 24, 2017 03:20 po południu

Stara Kamienica chce zarabiać na produkcji czystej energii elektrycznej. Już powstała spółka mająca realizować to przedsięwzięcie. Władze gminy liczą, że w przyszłości uda się w dużym stopniu zaspokoić energetyczne potrzeby gminy, a przy tym chronić środowisko.

marca 17, 2017 11:56 przed południem

Regionalna Izba Obrachunkowa oceniła, że wójt i skarbnik gminy Mysłakowice naruszyli dyscyplinę finansową w 2015 r. Władze gminy mają dwa tygodnie na odwołanie się od tego orzeczenia.

marca 10, 2017 01:56 po południu

Stara Kamienica będzie jeszcze w tym roku miała nowe przedszkole. Właśnie trwa remont jednego z obiektów należących do kompleksu gminnego gimnazjum, do którego trafią jesienią przedszkolaki.

lutego 28, 2017 06:21 po południu

Ośmiu radnych opuściło sesję rady wkrótce po jej rozpoczęciu w proteście przeciwko atmosferze w radzie. Tę atmosferę ma psuć działalność radnego Bogusława Kempińskiego, który podał pięcioro radnych do sądu, składał też na swoich adwersarzy doniesienia do prokuratury oraz urzędu skarbowego.

lutego 25, 2017 10:28 przed południem

Rada Gminy w Janowicach Wielkich po wielotygodniowych konsultacjach i dyskusjach zadecydowała w sprawie zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego. Ostateczna decyzja różni się od pomysłu prezentowanego tuż kluczową sesją rady. 

lutego 24, 2017 02:19 po południu

To pytanie w kurorcie pod Śnieżką powraca jak i w wielu innych samorządach. Jedno jest pewne -  ci, którzy mówią, że pięcioro karpaczańskich strażników niewiele robi, mijają się z prawdą. 

lutego 23, 2017 09:09 przed południem

W małej Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych reaktywowano Szkolną Kasę Oszczędności, instytucję, o której mało kto dziś pamięta. Zabawa i edukacja daje efekty. 

lutego 22, 2017 09:48 przed południem

Samorząd Świeradowa Zdroju uzyskał dofinansowanie na rozbudowę dwóch szkół – w Czerniawie i Świeradowie Zdroju. Rozbudowa placówek wpisuje się w warunki, jakie wymusza wchodząca właśnie w życie reforma oświaty. - Chcemy, żeby obiekty służyły naszej społeczności także po zajęciach dla dzieci – mówi Roland Marciniak, burmistrz kurortu.