marca 24, 2017 03:20 po południu

Stara Kamienica chce zarabiać na produkcji czystej energii elektrycznej. Już powstała spółka mająca realizować to przedsięwzięcie. Władze gminy liczą, że w przyszłości uda się w dużym stopniu zaspokoić energetyczne potrzeby gminy, a przy tym chronić środowisko.

marca 17, 2017 11:56 przed południem

Regionalna Izba Obrachunkowa oceniła, że wójt i skarbnik gminy Mysłakowice naruszyli dyscyplinę finansową w 2015 r. Władze gminy mają dwa tygodnie na odwołanie się od tego orzeczenia.

marca 10, 2017 01:56 po południu

Stara Kamienica będzie jeszcze w tym roku miała nowe przedszkole. Właśnie trwa remont jednego z obiektów należących do kompleksu gminnego gimnazjum, do którego trafią jesienią przedszkolaki.

lutego 28, 2017 06:21 po południu

Ośmiu radnych opuściło sesję rady wkrótce po jej rozpoczęciu w proteście przeciwko atmosferze w radzie. Tę atmosferę ma psuć działalność radnego Bogusława Kempińskiego, który podał pięcioro radnych do sądu, składał też na swoich adwersarzy doniesienia do prokuratury oraz urzędu skarbowego.

lutego 25, 2017 10:28 przed południem

Rada Gminy w Janowicach Wielkich po wielotygodniowych konsultacjach i dyskusjach zadecydowała w sprawie zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego. Ostateczna decyzja różni się od pomysłu prezentowanego tuż kluczową sesją rady. 

lutego 24, 2017 02:19 po południu

To pytanie w kurorcie pod Śnieżką powraca jak i w wielu innych samorządach. Jedno jest pewne -  ci, którzy mówią, że pięcioro karpaczańskich strażników niewiele robi, mijają się z prawdą. 

lutego 23, 2017 09:09 przed południem

W małej Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych reaktywowano Szkolną Kasę Oszczędności, instytucję, o której mało kto dziś pamięta. Zabawa i edukacja daje efekty. 

lutego 22, 2017 09:48 przed południem

Samorząd Świeradowa Zdroju uzyskał dofinansowanie na rozbudowę dwóch szkół – w Czerniawie i Świeradowie Zdroju. Rozbudowa placówek wpisuje się w warunki, jakie wymusza wchodząca właśnie w życie reforma oświaty. - Chcemy, żeby obiekty służyły naszej społeczności także po zajęciach dla dzieci – mówi Roland Marciniak, burmistrz kurortu.

lutego 21, 2017 08:12 przed południem

To kolejne podejście do zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego w Janowicach Wielkich. Operacja, która wydawała się prosta i szybka do przeprowadzenia wchodzi właśnie w … trzeci etap.

lutego 21, 2017 08:08 przed południem

Planowana obwodnica Piechowic, już ma kilkumiesięczne opóźnienie. Koncepcja, która miała być przygotowana do końca 2016 r., jeszcze nie jest gotowa. Wobec tego opóźnienia termin 2021 r. jako moment zakończenia inwestycji wydaje się nierealny. Nieoficjalnie wiadomo, że jedną z przyczyn opóźnień może być kiepska współpraca odpowiedzialnych instytucji, które majążne konotacje polityczne.

grudnia 19, 2016 09:26 przed południem

- To marnotrawstwo. Dlaczego lampy świecą w dzień, gdy już widoczność jest dobra? - pyta nasz czytelnik z Piechowic. Podobnych telefonów w czasie naszych redakcyjnych dyżurów, także z innych miejscowości, w ostatnich tygodniach mieliśmy kilka.

grudnia 18, 2016 10:24 przed południem

31 grudnia 2016 roku kończy się ważność ekspertyzy bezpieczeństwa wiaduktów nad trasą kolejową nr 311. Czy to oznacza, że nie będzie można w sezonie zimowym dotrzeć koleją do Szklarskiej Poręby i dalej do Jakuszyc? Na szczęście nie.

grudnia 15, 2016 12:16 po południu

Jak co roku ważnym elementem wsparcia rodzinnych budżetów przed świętami są rozmaite dodatki, najczęściej z zakładowego funduszu socjalnego, wypłacane pracownikom przez firmy. To ważne, bo święta w tym roku będą nas kosztować o około 5 proc. więcej niż poprzednie (według firmy doradczej Deloitte). Oznacza to, że statystyczna polska rodzina wyda w tym roku 1221 zł. Dowcipni radzą cieszyć się obecną taniochą, bo przyszłoroczne święta z pewnością okażą się jeszcze kosztowniejsze.

 

grudnia 15, 2016 09:17 przed południem

Jak sprawić, żeby dla zwiększającej się liczby mieszkańców Jeżowa Sudeckiego, gmina nie była tylko sypialnią? Wielu młodych mieszkańców, którzy wybrali to modne miejsce na postawienie domu i zamieszkanie, wciąż wywozi swoje dzieci do jeleniogórskich przedszkoli i szkół. Edward Dudek, wójt gminy liczy, że sytuację zmienić może planowana w przyszłym roku inwestycja.