grudnia 18, 2016 09:24 przed południem

31 grudnia 2016 roku kończy się ważność ekspertyzy bezpieczeństwa wiaduktów nad trasą kolejową nr 311. Czy to oznacza, że nie będzie można w sezonie zimowym dotrzeć koleją do Szklarskiej Poręby i dalej do Jakuszyc? Na szczęście nie.

grudnia 15, 2016 11:16 przed południem

Jak co roku ważnym elementem wsparcia rodzinnych budżetów przed świętami są rozmaite dodatki, najczęściej z zakładowego funduszu socjalnego, wypłacane pracownikom przez firmy. To ważne, bo święta w tym roku będą nas kosztować o około 5 proc. więcej niż poprzednie (według firmy doradczej Deloitte). Oznacza to, że statystyczna polska rodzina wyda w tym roku 1221 zł. Dowcipni radzą cieszyć się obecną taniochą, bo przyszłoroczne święta z pewnością okażą się jeszcze kosztowniejsze.

 

grudnia 15, 2016 08:17 przed południem

Jak sprawić, żeby dla zwiększającej się liczby mieszkańców Jeżowa Sudeckiego, gmina nie była tylko sypialnią? Wielu młodych mieszkańców, którzy wybrali to modne miejsce na postawienie domu i zamieszkanie, wciąż wywozi swoje dzieci do jeleniogórskich przedszkoli i szkół. Edward Dudek, wójt gminy liczy, że sytuację zmienić może planowana w przyszłym roku inwestycja.

grudnia 14, 2016 09:39 przed południem

W Ściegnach przeprowadzono właśnie konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy miejscowości. W tej budzącej od lat kłopoty sprawie obowiązujące dotąd „e” oficjalnie już zostanie zastąpione literką „ę”. Stanie się to najprawdopodobniej w przyszłym roku.

grudnia 14, 2016 09:18 przed południem

Stanęły przy drogach wiodących do kurortu pod Szrenicą i raczej nie ma obaw, że ktoś mógłby je stamtąd ruszyć. Na razie są trzy. Dwa pięciotonowe granitowe bloki przy wjeździe do Szklarskiej Poręby od strony Jeleniej Góry i Harrachova i o dwie tony cięższy głaz na Zakręcie Śmierci. Na każdym z nich wykonany z metalu herb i nazwa miasta. Ale to dopiero początek, zapowiada burmistrz Mirosław Graf.

grudnia 10, 2016 07:45 po południu

 

 Na 2,8 ha działce w Karpaczu Górnym w ciągu dwóch lat powstanie kompleks niedużych domków z apartamentami. Inwestycja ma kosztować około 35 mln zł. Dzisiaj, w sobotę, rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na najlepszy projekt dla nowego osiedla. Wygrała firma z Zakopanego. Ogłoszeniu wyników konkursu towarzyszyły warsztaty dla dzieci.

 

 

grudnia 8, 2016 03:35 po południu

- W najbliższym czasie będziemy pracować nad dopłatami do wody i ścieków. Mamy wyższe taryfy od KSWiK, a nie chcemy, aby mieszkańcy to zbyt mocno odczuli – mówi Mirosław Kalata, wójt Podgórzyna.

grudnia 7, 2016 03:24 po południu

Ryszard Głodek, radny Szklarskiej Poręby, zwrócił się ponownie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze o zajęcie się umorzeniem spólce Zdrojowa Invest naliczonej kary przekraczającej milion złotych. - Wiem, że prokuratura zajmowała się tą sprawą i dwukrotnie odmówiła wszczęcia śledztwa. Jeszcze raz przeanalizowałem sytuację i oceniam, że warto tematem zająć się ponownie. Uważam, że doszło do przekroczenia uprawnień i przestępstwa – mówi radny.

grudnia 1, 2016 03:09 po południu

W sezonie 2017/2018 możliwe już będzie rozgrywanie zawodów o randze krajowej na torze saneczkowym w Karpaczu. Miasto rozpoczęło starania o pozyskanie środków na remont tego obiektu.

listopada 30, 2016 08:15 przed południem

Nie znalazła jeszcze swojego finału sprawa w sądzie pracy, gdzie wicestarosta jeleniogórski Paweł Kwiatkowski wystąpił o anulowanie nagany udzielonej mu przez przełożoną, starostę Annę Konieczyńską. Powodem przedłużenia sprawy była niespójność zeznań wicestarosty i pracownika wydziału.

listopada 25, 2016 11:38 przed południem

Jedna z dłuższych ulic w Janowicach Wielkich zostanie wkrótce zdekomunizowana, tak jak wymaga tego obecnie obowiązujące prawo. Mieszkańcy i radni postawią tym razem na nazwę neutralną, niepolityczną. Żeby za jakiś czas nie trzeba było wracać do tematu...

listopada 25, 2016 11:06 przed południem

Nie udało się pozyskać 3 mln euro na projekt „Szlak Grzbietowy część zachodnia”, w ramach którego z unijnych środków miały być odnowione punkty widokowe. W ten polsko-czeski projekt zaangażowanych było 15 partnerów (7 czeskich, 8 polskich). Przepadł przez błędy w dokumentacji, jakie przydarzyły się dwóm polskim podmiotom.

listopada 22, 2016 02:27 po południu

Większość samorządów obawia się zapowiedzianej i tak mocno oprotestowywanej reformy oświaty. W mieście pod Śnieżką w tej sprawie nie ma większych emocji. - U nas reforma nie powinna wiele zmienić. Mamy bardzo korzystną sytuację – mówi Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

października 28, 2016 11:59 przed południem

- Mój zastępca Stanisław Kozina jest i pozostanie na swoim stanowisku – tak do nieoficjalnych doniesień o zmianach we władzach Szklarskiej Poręby odniósł się Mirosław Graf, burmistrz kurortu pod Szrenicą.