lutego 15, 2017 09:14 przed południem

Miejski Zakład Komunikacyjny opracował zestaw pytań, które najczęściej zadają kierowcom i innym pracownikom pasażerowie. Niżej publikujemy je wraz z odpowiedziami.

lutego 14, 2017 07:02 przed południem

Słowem, które robi ostatnio zawrotną karierę, jest „postprawda”. Za tym określeniem kryje się niebezpieczne znaczenie, bo opisuje rzeczywistość, w której fakty nie mają racji bytu. Liczą się tylko emocje i osobiste przekonania, za którymi zwykle stoją fałsz i nieprawda. Takie postprawdy pojawiają się ostatnio także w Lwówku Śląskim, m.in. w ocenie dokonań burmistrz Marioli Szczęsnej na półmetku kadencji - zrecenzował ją były szef gminy, Ludwik Kaziów. Z szacunku dla prawdy warto zweryfikować oskarżenia i zarzuty, które on wygłasza.

lutego 13, 2017 02:08 po południu

Jak zawsze nasi Internauci nie zawiedli: dostaliśmy sporo maili z życzeniami i wyznaniami Walentynkowymi. Zrobiło się romantycznie…

lutego 8, 2017 02:50 po południu

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie Walentynkowym. Udział mogą wziąć wszyscy romantycy.

lutego 4, 2017 03:31 po południu

Aż do szóstej rano w jeleniogórskim hotelu Mercure 130 osób znakomicie bawiło się na 21. Balu Charytatywnym z atrakcjami. Organizator dziesięciogodzinnej zabawy – Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego – zbierała pieniądze na stypendia dla gimnazjalistów ze szkół regionu jeleniogórsko – legnickiego. Gwiazdą wieczoru był młody wokalista z charyzmą i sukcesami, który śpiewa przeboje od 2008 roku, Łukasz Zagrobelny.

lutego 3, 2017 11:55 przed południem

Taki tytuł miała tegoroczna gala charytatywna zorganizowana przez uczniów i nauczycieli jeleniogórskiego „Żeroma”. Był taniec, śpiew, muzyka oraz licytacje i kwesta. A wszystko po to, by uzbierać pieniądze na remont szkolnej auli. Najpilniejsza jest wymiana foteli.

lutego 1, 2017 07:49 przed południem

To już swoista tradycja. Na początku roku od kilku lat trafiają do nas rozmaite „cwane” oferty. Ocierają się o oszustwo, ale nim nie są. Są raczej obliczone na gapiostwo i zakup zbędnej usługi - przede wszystkim przez przedsiębiorców. Tak właśnie jest z opłatą rejestracyjną do Krajowego Rejestru Przedsiębiorstw. Kiedy ktoś uiści opłatę znajdzie się w nikomu niepotrzebnej bazie danych.

stycznia 31, 2017 12:03 przed południem

Obcięte głowy dzieci, ponabijane na sztachety – takie sceny przedstawia projekt pomnika ofiar Rzezi Wołyńskiej, który może stanąć w Jeleniej Górze. Starania o ściągnięcie go dopiero się zaczynają, ale pomysł już wywołuje spore kontrowersje. – Czas stanąć w prawdzie – mówią jedni. – To epatowanie nienawiści – oburzają się inni.

stycznia 22, 2017 10:10 po południu

Ponad 170 osób bawiło się w minioną sobotę w hotelu Mercure w Jeleniej Górze podczas ósmej już edycji charytatywnego balu organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. J. Musiała. Pieniądze pozyskane dzięki imprezie posłużą na zakup wyposażenia i materiałów medycznych dla pacjentów onkologicznych.

grudnia 15, 2016 09:09 przed południem

Wiele szkód w centrum Bolesławca narobił 35-letni mieszkaniec tego miasta. Część jego czynów zarejestrowały kamery monitoringu. Po zatrzymaniu sprawca nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Będzie musiał podjąć ponowną próbę przed sądem. Być może badanie jego krwi ukierunkuje wyjaśnianie sprawy.


 

grudnia 9, 2016 11:27 przed południem

Nawet pomagając trzeba zachować czujność i choć trochę nieufności. Wśród proszących o pomoc, żerujących na ludzkiej życzliwości, nie brakuje bowiem nieuczciwych i niewdzięcznych. Przekonał się o tym pewien mężczyzna ze Zgorzelca.

grudnia 2, 2016 03:00 po południu

W Zgorzelcu grasuje oszustka. Mieszkaniec, do którego zadzwoniła okazał się czujny i nie dał się nabrać. Nie wiadomo, czy inni nie okazali się bardziej łatwowierni. Policja prowadzi śledztwo i przestrzega.

listopada 18, 2016 04:32 po południu

Prawa kobiet w Polsce. Kobieta – ofiara czy beneficjentka? Dyskutować o tym będą uczestnicy cyklu otwartych debat zorganizowych w kilku miastach na Dolnym Śląsku. Spotkanie w Jeleniej Górze już w sobotę, 19 listopada, o godz. 16.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Barbara Nowacka, Kazimiera Szczuka i Mateusz Kijowski.

listopada 11, 2016 06:52 po południu

Jak co roku obchody Święta Niepodległości przyciągnęły na jeleniogórski rynek wielu mieszkańców. Podczas uroczystości prezydent Marcin Zawiła przypomniał okoliczności towarzyszące przełomowemu momentowi w dziejach Polski sprzed 98 laty, kiedy to twórcy nowego państwa także się spierali o wizję wolnej ojczyzny.