marca 8, 2017 07:46 po południu

Około 400 osób wzięło udział w dzisiejszym jeleniogórskim Strajku Kobiet. Były przemowy, transparenty, marsz przez miasto, taniec wiedźm, ostre hasła, ponure diagnozy, grochówka wojskowa i tulipany dla pań od prezydentów miasta. Na koniec w godzinie K zebrani krzyknęli (byli też mężczyźni) z całych sił - na dowód mocy i determinacji.

marca 7, 2017 01:27 po południu

8 marca o godz. 15. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozpocznie się strajk kobiet. To część ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji, w której kobiety dopominają się o swoje prawa. Na demonstracji będzie obowiązywał – podobnie jak w czasie październikowych protestów – czarny strój.

marca 5, 2017 09:32 przed południem

Kamienna Góra jest kolejnym miastem, które kończy z komunistyczną przeszłością. Na ostatniej sesji radni zmienili nazwy pięciu ulic.

marca 2, 2017 03:29 po południu

Aneta Czarnecka z klasy II d Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” znakomicie zaprezentowała się w etapie okręgowym II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. 

lutego 26, 2017 08:50 przed południem

Piętnaście drużyn wystartowało w turnieju Counter Strike Global Offensive, który zorganizował podczas ferii Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. – Zainteresowanie e-sportem jest coraz większe – przyznaje wicedyrektor szkoły Marcin Spychała.

lutego 19, 2017 03:15 przed południem

Kryształ Górski i tytuł Człowieka Roku 2016 Nowin Jeleniogórskich powędrował w ręce Reginy Chrześcijańskiej! Ale ten sobotni wieczór, 18 lutego 2017 roku należał do wszystkich finalistów pretendujących o laur Kryształu Górskiego i finalistów plebiscytu na najpopularniejszego sportowca oraz trenera regionu.

lutego 15, 2017 09:14 przed południem

Miejski Zakład Komunikacyjny opracował zestaw pytań, które najczęściej zadają kierowcom i innym pracownikom pasażerowie. Niżej publikujemy je wraz z odpowiedziami.

lutego 14, 2017 07:02 przed południem

Słowem, które robi ostatnio zawrotną karierę, jest „postprawda”. Za tym określeniem kryje się niebezpieczne znaczenie, bo opisuje rzeczywistość, w której fakty nie mają racji bytu. Liczą się tylko emocje i osobiste przekonania, za którymi zwykle stoją fałsz i nieprawda. Takie postprawdy pojawiają się ostatnio także w Lwówku Śląskim, m.in. w ocenie dokonań burmistrz Marioli Szczęsnej na półmetku kadencji - zrecenzował ją były szef gminy, Ludwik Kaziów. Z szacunku dla prawdy warto zweryfikować oskarżenia i zarzuty, które on wygłasza.

lutego 13, 2017 02:08 po południu

Jak zawsze nasi Internauci nie zawiedli: dostaliśmy sporo maili z życzeniami i wyznaniami Walentynkowymi. Zrobiło się romantycznie…

lutego 8, 2017 02:50 po południu

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie Walentynkowym. Udział mogą wziąć wszyscy romantycy.

lutego 4, 2017 03:31 po południu

Aż do szóstej rano w jeleniogórskim hotelu Mercure 130 osób znakomicie bawiło się na 21. Balu Charytatywnym z atrakcjami. Organizator dziesięciogodzinnej zabawy – Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego – zbierała pieniądze na stypendia dla gimnazjalistów ze szkół regionu jeleniogórsko – legnickiego. Gwiazdą wieczoru był młody wokalista z charyzmą i sukcesami, który śpiewa przeboje od 2008 roku, Łukasz Zagrobelny.

lutego 3, 2017 11:55 przed południem

Taki tytuł miała tegoroczna gala charytatywna zorganizowana przez uczniów i nauczycieli jeleniogórskiego „Żeroma”. Był taniec, śpiew, muzyka oraz licytacje i kwesta. A wszystko po to, by uzbierać pieniądze na remont szkolnej auli. Najpilniejsza jest wymiana foteli.

lutego 1, 2017 07:49 przed południem

To już swoista tradycja. Na początku roku od kilku lat trafiają do nas rozmaite „cwane” oferty. Ocierają się o oszustwo, ale nim nie są. Są raczej obliczone na gapiostwo i zakup zbędnej usługi - przede wszystkim przez przedsiębiorców. Tak właśnie jest z opłatą rejestracyjną do Krajowego Rejestru Przedsiębiorstw. Kiedy ktoś uiści opłatę znajdzie się w nikomu niepotrzebnej bazie danych.

stycznia 31, 2017 12:03 przed południem

Obcięte głowy dzieci, ponabijane na sztachety – takie sceny przedstawia projekt pomnika ofiar Rzezi Wołyńskiej, który może stanąć w Jeleniej Górze. Starania o ściągnięcie go dopiero się zaczynają, ale pomysł już wywołuje spore kontrowersje. – Czas stanąć w prawdzie – mówią jedni. – To epatowanie nienawiści – oburzają się inni.