grudnia 9, 2016 11:27 przed południem

Nawet pomagając trzeba zachować czujność i choć trochę nieufności. Wśród proszących o pomoc, żerujących na ludzkiej życzliwości, nie brakuje bowiem nieuczciwych i niewdzięcznych. Przekonał się o tym pewien mężczyzna ze Zgorzelca.

grudnia 2, 2016 03:00 po południu

W Zgorzelcu grasuje oszustka. Mieszkaniec, do którego zadzwoniła okazał się czujny i nie dał się nabrać. Nie wiadomo, czy inni nie okazali się bardziej łatwowierni. Policja prowadzi śledztwo i przestrzega.

listopada 18, 2016 04:32 po południu

Prawa kobiet w Polsce. Kobieta – ofiara czy beneficjentka? Dyskutować o tym będą uczestnicy cyklu otwartych debat zorganizowych w kilku miastach na Dolnym Śląsku. Spotkanie w Jeleniej Górze już w sobotę, 19 listopada, o godz. 16.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Barbara Nowacka, Kazimiera Szczuka i Mateusz Kijowski.

listopada 11, 2016 06:52 po południu

Jak co roku obchody Święta Niepodległości przyciągnęły na jeleniogórski rynek wielu mieszkańców. Podczas uroczystości prezydent Marcin Zawiła przypomniał okoliczności towarzyszące przełomowemu momentowi w dziejach Polski sprzed 98 laty, kiedy to twórcy nowego państwa także się spierali o wizję wolnej ojczyzny.

listopada 8, 2016 11:22 przed południem

Jeleniogórzanki postawią na samorozwój i przejdą urodowe metamorfozy. W listopadzie odbędą się kolejne bezpłatne spotkania Strefy Kobiet w Nowym Rynku. Tematami trzech warsztatów będzie organizacja pracy i planowanie wydatków, asertywna komunikacja oraz jasne i ciemne strony zabiegów kosmetycznych. W tym miesiącu pojawi się również atrakcja dla panów. 12 listopada mężczyźni będą mogli wygrać modową metamorfozę o wartości 1000 zł z marką Lancerto. Pierwsze spotkanie już dziś (8 listopada). Wstęp wolny – zapisy trwają. 

listopada 2, 2016 03:15 po południu

– Zapisał się złotymi zgłoskami w historii miasta – powiedział Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej o Mirosławie Skowrońskim – mistrzu zegarmistrzostwa. Dzisiaj (wtorek, 2 listopada) w Jeleniej Górze odsłonięto tablicę poświęconą jego pamięci.

października 29, 2016 10:37 przed południem

Na cmentarzach coraz większy ruch. Rodziny porządkują groby swoich bliskich zmarłych. Wiele osób zleca takie prace wynajętym firmom lub prywatnym osobom. Pani Maria od lat przyjmuje takie zlecenia. W okresie przed dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami w ostatnich latach zarabiała na takich usługach nawet ponad 2 tysiące złotych.

października 19, 2016 06:48 przed południem

Oliwia Majchrowska i Ewa Tucholska-uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, znalazły się w finale ogólnopolskiego Konkursu Sienkiewiczowskiego organizowanego przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Oliwia została laureatką konkursu i w nagrodę pojedzie do Włoch śladem Henryka Sienkiewicza. Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

października 11, 2016 01:43 po południu

Jeleniogórscy radni odrzucili projekt uchwały w sprawie czynszów. Za zmianą sposobu ustalania czynszów lokatorom mieszkań komunalnych było 7 głosujących, 12 było przeciw, 1  wstrzymał się , a 1 nie głosował.

października 10, 2016 01:40 po południu

Na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej, wydano negatywną opinię projektu ,którego skutkiem byłoby obniżenie dużej grupie jeleniogórzan czynszów w mieszkaniach należących do miasta. Pod nieobecność Oliwiera Kubickiego, głównego pomysłodawcy, za takim rozwiązaniem opowiedział się tylko Leszek Wrotniewski.

października 1, 2016 04:37 po południu

- Proszę oddać klucz do miasta w poniedziałek o 7.30 – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, na uroczystej akademii w sal Filharmonii Dolnośląskiej kończącej jeleniogórskie Senioralia 2016. I tak czterodniowe obchody święta seniorów dobiegły końca. Bawiło się na nich, jak oceniają organizatorzy, blisko 2 tysiące osób. W V Dolnośląskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Seniorów swoje umiejętności zaprezentowało w sumie około 400 wykonawców.

września 25, 2016 06:50 przed południem

Organizowany w Jeleniej Górze od 1973 roku Jarmark Staroci i Osobliwości to jedna z największych tego typu imprez w kraju. Przyjeżdżają tu kolekcjonerzy, zbieracze, handlarze i poszukiwacze oryginalnych przedmiotów z całego kraju a także z zagranicy. W Pracowni Dokumentacji Filmowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zachowały się filmy Henryka Szoki, który dokumentował od lat 60. życie miasta. Na zamieszczonym poniżej filmie można zobaczyć jak wyglądały jeleniogórskie jarmarki w 1976, 1978 i 1983 roku.

września 24, 2016 05:46 po południu

Sporych rozmiarów figura marszałka Piłsudskiego, portret Hitlera, figurkę Lenina, a także majtki, biustonosze i chleb ze smalcem - tegoroczny Jarmark Staroci i Osobliwości na starym mieście w Jeleniej Górze jak zwykle oferuje niemal wszystko to, czego gdzie indziej się nie znajdzie. Impreza z ponad 40-letnią tradycją przyciąga do miasta handlarzy, kolekcjonerów i kupujących z całej Polski.

sierpnia 16, 2016 06:03 przed południem

Szukasz taniego mieszkania w Jeleniej Górze, może być do remontu? Teraz masz szansę. Miasto wystawi w otwartych przetargach około stu takich lokali. Ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu z rynkiem deweloperskim.