kwietnia 23, 2017 08:31 przed południem

Miasto ma pomysł na zagospodarowanie kortów przy ul. Sudeckiej. – Jeszcze tej wiosny ogłosimy konkurs – zapowiada Piotr Paczóski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Co tam powstanie?

kwietnia 11, 2017 04:54 po południu

Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zwołało w jeleniogórskim Hotelu Europa konferencję prasową w sprawie zaginionego mężczyzny. Trzeba podziwiać metodę działania detektywa - celebryty. Media jak na zawołanie przychodzą, robią reklamę jego firmie i wpisują się w pakiet obsługi klienta, który za zlecenie płaci przecież niemało.

kwietnia 8, 2017 04:51 po południu

Jeleniogórski Komitet Obrony Demokracji organizuje miesięcznicę. Nie chodzi w żadnym wypadku o katastrofę smoleńską. KOD w ten sposób przypomina o kolejnym miesiącu, jaki mija od złamania Konstytucji, a konkretnie od nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez obecny rząd.

marca 30, 2017 08:42 przed południem

Ptaki giną na Alei Solidarności przy zjeździe z obwodnicy na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze. Rozbijają się o szklany ekran. - Jest ich szczególnie dużo po okresie lęgowym. Młode ptaki kończą życie, bo nie są w stanie zauważyć przeszkody – mówi Dariusz Kotowicz, lekarz, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

marca 30, 2017 07:46 przed południem

Kuracjusze i ciepliczanie od dłuższego czasu żywo komentują sposób pomalowania byłego przedszkola przy Parku Zdrojowym. Czerwień i białe mazaki na ścianie tego budynku mało komu się podobają. Sprawę bezskutecznie próbuje załatwić jeleniogórska delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

marca 28, 2017 07:29 przed południem

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w Bogatyni i w Jeleniej Górze. - Problemy, o których tutaj była mowa powtarzają się także w innych regionach – podsumował. Obiecał, że każdy sygnał, dokument z tych spotkań zostanie przeanalizowany, a część z nich będzie podstawą do podjęcia interwencji w odpowiednich ministerstwach.

marca 20, 2017 08:09 przed południem

Znacznie poprawiła się sytuacja opiekunek dla osób starszych w Jeleniej Górze. To efekt wprowadzenia Ustawy o płacy minimalnej. Wcześniej panie, które troszczyły się o schorowanych seniorów zarabiały niewyobrażalnie mało.

marca 8, 2017 08:46 po południu

Około 400 osób wzięło udział w dzisiejszym jeleniogórskim Strajku Kobiet. Były przemowy, transparenty, marsz przez miasto, taniec wiedźm, ostre hasła, ponure diagnozy, grochówka wojskowa i tulipany dla pań od prezydentów miasta. Na koniec w godzinie K zebrani krzyknęli (byli też mężczyźni) z całych sił - na dowód mocy i determinacji.

marca 7, 2017 02:27 po południu

8 marca o godz. 15. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozpocznie się strajk kobiet. To część ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji, w której kobiety dopominają się o swoje prawa. Na demonstracji będzie obowiązywał – podobnie jak w czasie październikowych protestów – czarny strój.

marca 5, 2017 10:32 przed południem

Kamienna Góra jest kolejnym miastem, które kończy z komunistyczną przeszłością. Na ostatniej sesji radni zmienili nazwy pięciu ulic.

marca 2, 2017 04:29 po południu

Aneta Czarnecka z klasy II d Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” znakomicie zaprezentowała się w etapie okręgowym II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. 

lutego 26, 2017 09:50 przed południem

Piętnaście drużyn wystartowało w turnieju Counter Strike Global Offensive, który zorganizował podczas ferii Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. – Zainteresowanie e-sportem jest coraz większe – przyznaje wicedyrektor szkoły Marcin Spychała.

lutego 19, 2017 04:15 przed południem

Kryształ Górski i tytuł Człowieka Roku 2016 Nowin Jeleniogórskich powędrował w ręce Reginy Chrześcijańskiej! Ale ten sobotni wieczór, 18 lutego 2017 roku należał do wszystkich finalistów pretendujących o laur Kryształu Górskiego i finalistów plebiscytu na najpopularniejszego sportowca oraz trenera regionu.

lutego 15, 2017 10:14 przed południem

Miejski Zakład Komunikacyjny opracował zestaw pytań, które najczęściej zadają kierowcom i innym pracownikom pasażerowie. Niżej publikujemy je wraz z odpowiedziami.