października 25, 2016 06:00 przed południem

Ruszyła odbudowa budynku Muzeum Ziemi Juna w Szklarskiej Porębie. Przypomnijmy, że obiekt bardzo poważnie ucierpiał w wyniku pożaru, do którego doszło wiosną 2015 roku.

kwietnia 20, 2016 05:50 przed południem

Będzie dodatkowy basen zewnętrzny, nowe miejsce dla najmłodszych oraz restauracja – to plany inwestycyjne Term Cieplickich na najbliższe lata. Radni na wtorkowej sesji zdecydowali o wniesieniu aportem do spółki budynku byłego przedszkola wraz z otaczającym go ogrodem.

sierpnia 5, 2015 09:07 przed południem

500 miejsc noclegowych  przybyło w Karpaczu w ostatnim czasie. Na tę liczbe składają sie miejsca w nowych obiektach, ale też wielu  przedsiębiorców, ktorzy dotąd wynajmowali pokoje w szarej strefie, niedawno ujawniło swoją działalność i zaczęło płacić podatki. Z tego tytułu budżet Karpacza może zyskać rocznie nawet dodatkowe 200 tys. zł.

lipca 26, 2015 09:26 przed południem

Na własne oczy można przekonać się, jak w średniowieczu kruszono rudę na mączkę skalną, jak produkowano gwoździe itd. Wszystko to w otwartym w sobotę w Szklarskiej Porębie „Żelaznym Tyglu Walońskim”. – Wszystkie urządzenia działają. Tak jak kiedyś. To niesamowita podróż w czasie – podkreślali ci, którzy przyszli na otwarcie.

lipca 13, 2015 07:15 przed południem

Od niedzieli, 12 lipca w podziemiach restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu można oglądać eksponaty, które ocalały po pożarze Muzeum Ziemi Juna, powiększone o ekspozycje minerałów użyczonych przez Polskie Towarzystwo Geologiczne. Skarby Ziemi Juna znalazły nowy dom na Wilczej Porębie w Karpaczu.

czerwca 19, 2015 08:00 przed południem

– Już napełniamy niecki wodą – mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Na basenie trwają ostatnie przygotowania do sezonu letniego.

kwietnia 8, 2015 12:31 po południu

- W ostatnich latach wydaliśmy ze środków własnych i pozyskanych z zewnątrz blisko 400 tys. zł na ratowanie zabytku. - mówi Henryk Buźniak, zastępca naczelnika wydziału inwestycji przy UMiG Nowogrodziec. To, jak się okazało, o wiele za mało. Los klasztoru rysuje się w czarnych barwach. Samorząd nie ma pieniędzy na poważniejsze prace. Brakuje też inwestora z wizją zagospodarowania zabytku. Wiadomo jednak, że mur zostanie odbudowany.

marca 31, 2015 03:27 po południu

Najstarszy, świecki budynek w Cieplicach jest obecnie chyba najnowocześniejszym jeśli idzie o standardy hotelowe. „Długi Dom” po gruntowym remoncie i modernizacji stał się hotelem uzdrowiskowym z ofertą dla komercyjnych gości Uzdrowiska Cieplice.

marca 14, 2015 09:39 przed południem

Pojawił się nowy pomysł na zagospodarowanie Polany Jakuszyckiej. Teren, na którym ma powstać nowa infrastruktura, ma być odsprzedany urzędowi marszałkowskiemu. Jednostka ta ma też wziąć na siebie ciężar organizacji zawodów Pucharu Świata. – To dobre rozwiązanie – ocenia Julian Gozdowski, honorowy prezes i honorowy komandor Biuegu Piastów.

marca 3, 2015 04:00 po południu

- Pod względem finansowym zapowiada się nieźle – mówi Zbigniew Kubiela, prezes Term Cieplickich po roku działalności spółki. Firma zarządza nie tylko kompleksem basenów w Cieplicach, ale też halą i stadionem przy ulicy Złotniczej.

lutego 1, 2015 01:15 po południu

„Długi dom” - jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Cieplic, dawna biblioteka i muzeum Schaffgotschów, już za dwa miesiące przyjmie pierwszych gości, jako nowoczesny hotel uzdrowiskowy. Spółka Uzdrowisko Cieplice zakończyła generalny remont zabytkowego obiektu, w którym powstało prawie 100 miejsc hotelowych o wysokim standardzie.

stycznia 26, 2015 09:25 po południu

Za kilka dni, do końca stycznia, zakończą się prowadzone od czerwca 2013 roku prace budowlane w remontowanej zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu. Wybudowany ponad sto lat temu obiekt po długiej przerwie będzie znowu służył mieszkańcom.

stycznia 23, 2015 02:10 po południu

- Ostatnio pan prezydent zapraszał dzieci i młodzież, by w czasie ferii korzystali z Term Cieplickich. Wszystko fajnie, ale co mają zrobić uczniowie, którzy nie ukończyli 16. roku życia? Tych bez opiekunów do Term nie wpuszczają. A przecież w ciągu dnia, kiedy młodzież mogłaby korzystać z basenów, ich rodzice pracują – skarży się mieszkaniec Jeleniej Góry, którego wnuczka nie wpuszczono samego na basen.

stycznia 23, 2015 09:14 przed południem

W najbliższą sobotę (24 stycznia) Termy Cieplickie odwiedzi saunamistrz Daniel Skóra - jeden z najlepszych specjalistów w Polsce, finalista SaunaCup 2014.